Trwała ława z drewna

ława z drewna

Ława to pewnego rodzaju stolik, który służy głównie jako miejsce na postawienie kawy i ciastek, pilotów od telewizora, przechowywania gazet czy jako podnóżek przed kanapą. Materiały wykorzystywane do produkcji mogą być bardzo różne, począwszy od drewna na szkle i tworzywie sztucznym kończąc. W przypadku ław drewnianych rozróżniamy te z drewna litego i z płyt potocznie zwanych sklejką.

Ława z drewna litego

ława z drewnaNajtrwalsze są bez wątpienia ławy wykonane z drewna litego. Ponadto bardzo ładnie się prezentują i komponują z innymi meblami w stylistyce klasycznej. Dodatkową zaletą jaką cechuje ława z drewna jest odporność na obciążenia. Lite drewno jest bowiem bardzo dobrym nośnikiem ciężarów dzięki czemu nawet ciężkie przedmioty ustawione na ławie nie sprawią, że zarwie się ona czy popęka. Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się również ławy, których blat jest wykonywany z obrabianego płata pnia. Produkowane są poprzez wycięcie z grubego pnia drzewa płata o grubości kilku centymetrów, który jest dokładnie szlifowany i czyszczony na płaskich powierzchniach. Następnie powierzchnie są impregnowane specjalnymi środkami, które zabezpieczają przed wylaną kawą lub innymi elementami, które mogłyby uszkodzić powierzchnię ławy. Coraz popularniejsza stają się również ławy wykonane z odpadów drewnianych takich jak palety, które po ustylizowaniu i dodaniu blatu prezentują się bardzo ładnie szczególnie w nowoczesnych wnętrzach małych mieszkań czy w restauracjach.

Ławy drewniane są popularnym meblem stosowanym szczególnie w salonach. Spełniają wiele funkcji dlatego tak istotne jest żeby ich wykonanie oraz projekt był funkcjonalny i trwały. To właśnie z tego powodu ławy produkowane są z drewna, które cechuje się bardzo dużą wytrzymałością na ewentualne zniszczenia.