Stomatolog, chirurg, ortodonta – co mogą wykonać?

Chirurg stomatolog Wrocław

Stomatolog to jeden z tych lekarzy do których najmniej lubimy chodzić, o ile w ogóle wizyty lekarskie można określić jako przyjemne. Czasem jednak nie mamy wyjścia i musimy się do niego udać. Poza samym dentystą, mamy także takich specjalistów jak ortodonta czy chirurg szczękowy. Czym oni się zajmują? Do kogo najlepiej się zgłosić?

Chirurg zajmuje się usuwaniem zębów

Chirurg stomatolog WrocławStomatolog najczęściej ma najszerszą ofertę. Zajmuje się profilaktyką i leczeniem zębów, jak również kwestiami estetycznymi. Wykona on usuwanie kamienia nazębnego, powodującego choroby zębów i dziąseł, jak również wykona wybielanie zębów. W domu również możemy je wykonywać, jednak efekt nie będzie tak długotrwały, profesjonalny i spektakularny. Stomatolog boruje zęby, leczy kanałowym, niektórzy z nich mają także specjalizację z implantologii i mogą wykonywać koronki oraz implant zębowe. To coraz bardziej popularna dziedzina stomatologii. Innym rodzajem lekarza stomatologicznego jest ortodonta. Dba on o nasz zgryz i prawidłowe ustawienie zębów. On zakłada nam aparaty na zęby, żeby je wyprostować. Dostępne są także aparaty wyjmowane, zakładane na noc. Najczęściej dostają takie dzieci. Proste zęby to nie tylko estetyka, ale także zdrowie. Prawidłowo ścierające się zęby będą mniej problematyczne i nie trzeba ich będzie tak często leczyć. Jeśli chodzi o chirurga szczękowego to zajmuje się on operacjami i usuwaniem zębów. Ma on w tym większe doświadczenie niż zwykły stomatolog, dlatego jest polecany do takich usług.

Chirurg usunie również zatrzymane w dziąśle ósemki, zna się na rekonstrukcji szczęki, więc nie tylko na samych zębach. Dentysta nie potrafi się zajmować takimi sprawami. Ponadto, nie podejmuje się operacji, tak jak chirurg szczękowy. Warto zgłaszać się do odpowiedniego specjalisty.

Najnowsze informacje na sky-med.com.pl