Do czego wykorzystuje się kody kreskowe?

kody kreskowe

Zaczęłam pracować w firmie call center w dziale logistyki. Do moich głównych zadań należy kontakt z klientami oraz przewoźnikami. Wszystkie nasze przesyłki przygotowywane są przez nasz dział dystrybucji i posiadamy własny magazyn, gdzie znajduje się sprzęt dla klientów.

Kody kreskowe – sposób na identyfikacje produktów

kody kreskowePierwszego dnia pracy kierownik działu dystrybucji pokazał mi jak działa magazyn. Dowiedziałam się komu zlecany jest druk kodów i w którym miejscu na przesyłce znajdują się kody kreskowe. Posiadamy zróżnicowane etykiety logistyczne, które są przyklejane na każdą przesyłkę i dane znajdują się również w systemie. Nasze systemy są powiązane z systemami naszych przewoźników co zdecydowanie ułatwia wszystkim pracę. Mamy również etykiety usuwalne, które są czasami stosowane oraz etykiety foliowe, które znajdują się prawie na każdej przesyłce, która opuszcza nasz magazyn. Wcześniej nie miałam pojęcia jak wyglądają nasze etykiety logistyczne. Wszystkie nasze etykiety logistyczne są drukowane z systemu po czym pracownik magazynu nakleja te etykiety logistyczne na każdą z przesyłek. Skanowane są także kody kreskowe, aby potwierdzić, że dane na przesyłce oraz te z systemu są zgodne i paczka trafi na pewno do właściwego odbiorcy. Poznanie jak funkcjonuje nasz magazyn zdecydowanie mi pomogło w wykonywaniu swoich bieżących obowiązków. Wiem również jak są drukowane listy przewozowe oraz gdzie mogę je znaleźć w systemie. Czasami podczas kontaktów z firmami kurierskimi, tego typu informacje mogą mi się przydać.

Jestem przekonana, że praca w tej firmie będzie mi podobała. Już jestem zachwycona i tak naprawdę dopiero co zaczynam. Ludzie też są w porządku i na pewno z każdym dogadam się bez najmniejszego problemu. Na razie jestem sama w dziale ale z czasem dojdą nowe osoby.