Sauna dla każdego

Udając się na basen, który zbudowany jest ze strefy pływackiej, rekreacyjnej oraz sauny, wybieramy wejście na te trzy strefy. Mamy więc dostęp do całego obiektu. Przez okres przebywania na basenie, możemy udać się do sany w celu poprawienia swojej wydolności krążeniowo oddechowej.

Zapachy, które zaskakują

Przebywając w strefie sauny, należy zachować kulturę osobistą oraz być przykrytym ręcznikiem. Należy również mieć odpowiednie obuwie. Przed sauną można skorzystać z prysznica. Następnie mamy do dyspozycji od kilku do kilkunastu rodzajów saun. Każda sauna różni się od siebie, na przykład ze względu na temperaturę czy wilgotność. Każda z nich posiada odświeżające zapachy do sauny. Każda sauna inaczej wpływa na organizm. Poza tym istnieją również sauny zimowe, lodowe, w których temperatura sięga do minus pięciu stopni Celsjusza. Jest to pewna nowość dla korzystających z saun. Dzięki niej można pozbyć się cellulitu. Istnieją również łaźnie ziołowe, w których często wykorzystywane są zapachy i aromaty. Zapachowe inhalacje są przeprowadzane w temperaturze nie większej niż  czterdzieści pięć stopni Celsjusza. Wilgotność nie powinna przekraczać osiemdziesięciu procent. W takiej saunie należny przebywać do trzydziestu minut. Istnieją również biosauny, w których również stosowane są zapachy i olejki aromatyczne. Można w niej przebywać codziennie, ponieważ nie jest w niej gorąco a wilgotność powietrza wynosi zaledwie czterdzieści stopni.

Sauny służą przede wszystkim do relaksacji oraz do poprawienia swojego stanu zdrowia. Każda sauna jest inna i dostosowana do każdej potrzeby klientów. Jeśli udajemy się na basen to nie ograniczajmy się tylko do strefy rekreacyjnej, a korzystajmy z saun, jeśli mamy je pod ręką. To bardzo pomaga i relaksuje.