Reportaż ślubny i weselny

Z roku na rok moda ślubna ulega zmianie. Co jakiś czas pojawiają się nowe rozwiązania, z których chętnie korzystają pary młode. Modne stało się na przykład ustawianie budek fotograficznych podczas wesel lub udostępnianie gościom polaroida. Potem takie zrobione przez gości zdjęcia pięknie uzupełniają ślubny album pary młodej.

Film ślubny oraz reportaż zdjęciowy

reportaż ślubny bydgoszczObecnie odchodzi się również od kręcenia długich filmów ze ślubu i wesela. W przeszłości takie filmy trwały nawet kilka godzin, a na taśmach znaleźć można było prawie cały przebieg imprezy. Współcześnie pary całkowicie rezygnują z opcji nagrywania wesela i decydują się jedynie na relację w postaci zdjęć. W takim wypadku zazwyczaj powstaje dość pokaźny album. Para młoda często robi sobie zdjęcia z gośćmi weselnymi. Drugą opcją jest stworzeniem, oprócz tradycyjnych fotografii,  tak zwanego teledysku. Jest to zazwyczaj kilku minutowy film ze ścieżką dźwiękową pokazujący w pigułce jak wyglądała para młoda i jak na weselu bawili się goście. Reportaż ślubny Bydgoszcz obejmuje również nakręcenie krótkiego filmu z życzeniami od gości oraz przebieg oczepin. Taki reportaż jest o wiele łatwiejszy do oglądania. Małżeństwo w każdej chwili może przypomnieć sobie jak wyglądało ich wesele bez konieczności puszczania dwu lub trzygodzinnej taśmy. W teledysku wybrane są jedynie najważniejsze momenty ślubu i wesela.

Nie znaczy to jednak, że pary w ogóle już nie korzystają z opcji nagrywania wesela. Jednak na szczęście takie taśmy są o wiele lepiej zmontowane niż w przeszłości, są znacznie krótsze i również skupiają się na ukazaniu najważniejszych momentów ślubu. Ważne aby fotografowie i kamerzyści podczas zabawy nie byli zbyt nachalni dla gości. Fotograf podczas tworzenia reportażu powinien być niewidoczny.