Poradnik motocyklisty – buty motocyklowe i kask

buty motocyklowe sidi

Wytrawni motocykliści wiedzą, że aby wyprawa się udała i była wyjątkowa, trzeba się odpowiednio przygotować. Posiadacze jednośladów, uważają, że bez względu na to jaki motocykl posiadają, mogą wyruszyć w daleką podróż. Jednak nie do końca tak jest.

Buty motocyklowe także wpływają na komfort jazdy

buty motocyklowe sidiPowinni wiedzieć, że jeżdżąc na klasyku musi posiadać integralny kask na motor nolan, który profesjonalnie zabezpieczy jego głowę. Jeżeli jednak założymy źle dopasowany kask i będzie nas uwierał, ból głowy murowany. Nolan n87 zagwarantuje wygodę ale jeżeli jeździmy po mieście to kask schuberth c3 pro, zapewni nam większy komfort jazdy, podobnie jest jeśli chodzi o stylowe buty motocyklowe sidi. Kask motocyklowy nolan posiada blendę przeciwsłoneczną i ochronę przed promieniami UV która uchroni oczy przed szybkim zmęczeniem. Natomiast schuberth c3 pro ma przeźroczysty wizjer należący do 1wszej klasy optycznej i zasada podwójnej przesłony rozwiąże problem mgły. Jeżeli trasa jest wygodna i nie napotkamy na wyboje to praktycznie każdy motor powinien sobie poradzić. Problem pojawia się wtedy, gdy nie dostosujemy trasy do motoru i po pewnym czasie, zaczniemy odczuwać niewygody. Jednak nim wyruszymy na wyprawę, powinniśmy sprawdzić w naszym motocyklu płyny i ewentualnie je uzupełnić, dzięki temu unikniemy uszkodzenia silnika, warto też zainteresować się filtrami i w razie potrzeby je wymienić. Chyba każdy zdaje sobie sprawę, jak ważne jest ogumienie, ponieważ uszkodzenia w oponie wpływają na ciśnienie w kołach, zbyt niskie gwarantuje problemy w czasie jazdy. Serwisowanie motoru zaoszczędzi nam wielu kłopotów i rozczarowań podczas podróży. W czasie jazdy naprawy zabiorą przyjemność podróżowania i narażą nas na niepotrzebny stres.

Wybierając trasę trzeba zwrócić uwagę na jej długość, bo jak wiemy, motocykle nie posiadają wielkich baków i trzeba je co jakiś czas tankować. Jeżeli trasa będzie rozległa a po drodze niewiele stacji benzynowych to możemy mieć problemy, dlatego warto zabrać ze sobą zapasowy kanister paliwa lub zaplanować taką trasę aby można było ją pokonać na jednym baku benzyny.