Nowoczesny obrus nie musi być nudny

Chyba każda kobieta ma w swoim domu klasyczny, biały obrus, który sprawdza się na wyjątkowe okazje jak również w codziennym użytku, bo taki model pasuje do wszystkiego. Wystarczy położyć na nim wazon z pięknymi kwiatami, parę drobiazgów i efekt „wow” mamy gotowy.

Nowoczesne obrusy na Święta

nowoczesny obrusW ciągu roku bez okazji nie stosujemy dekoracyjnych obrusów bo nie ma takiej potrzeby, ale kiedy zbliżają się Święta, to sięgamy po odświętne materiały. Jeżeli nasz stół jest mały, czteroosobowy to najlepiej się sprawdzą obrusy sięgające do połowy wysokości stołu, ponieważ nie skrócą go. W przypadku dużych, dziesięcioosobowych stołów możemy sobie pozwolić na długi, nowoczesny obrus, który będzie sięgać nawet do ziemi i nie wpłynie to negatywnie na wizualna ocenę. Jeżeli wzdłuż blatu ułożymy jednokolorowy bieżnik to optycznie wydłużymy i wysmuklimy stół. Na małym stole najlepiej prezentują się obrusy prążkowane lub w duże wzory geometryczne, które dodają objętości. Kolor może być dowolny, ewentualnie pod odcień zastawy, którą na nim ułożymy. Nowoczesne obrusy są szyte z grubego lnu, który ciężko się prasuje ale jest wytrzymały i odporny na zagniecenia w trakcie użytkowania. Obrusy bawełniane nadają się do codziennego dekorowania stołu, gdyż są bardzo praktyczne i nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Świąteczny obrus jest najczęsciej czerwony lub biały bo to kolory, które zawsze się sprawdzają i pasują do każdego wystroju. Na zabytkowych lub retro stołach najlepiej się prezentują dyskretne serwety, które nie zasłaniają pięknego blatu.

Mamy okrągłe, kwadratowe i prostokątne obrusy, które mogą sprawić, że stary, zniszczony stół nabiera blasku i staje się centralnym meblem w domu, przy którym przyjemnie spędzać czas. Do tak przystrojonego stołu można dodać jedynie bukiet kwiatów na środku.