Nitonakrętki nierdzewne inwestycją na lata

 

Rdza nikomu nie kojarzy się dobrze. To ona odpowiada za wiele usterek sprzętu, w dodatku jest bardzo nieestetyczna. Nic dziwnego, że gdy właściciel spostrzeże ją na swoim ukochanym samochodzie nie jest zadowolony. Oznacza problemy i konieczność walki z nią. Rdza to największy wróg metalowych przedmiotów.

Odporne na rdzę nitonakrętki

nitonakrętki nierdzewneWszyscy wiemy jak wygląda, ale czy wiemy czym tak naprawdę jest? W chemii rdzą nazywamy warstwę tlenków, soli żelaza, magnezu, wapnia oraz wodorotlenków. Niestety proces ten jest bardzo dynamiczny, a zatrzymanie go w 100% jest niemożliwe. Rdza pojawia się nie tylko na dużych powierzchniach, atakuje także drobne elementy, takie jak nitonakrętki. Jest to szczególnie uciążliwe, gdy stanowią istotny element techniki montażu. Za ich pomocą nitowane są elementy oraz mocowane komponenty. Najczęściej są mocowane w blasze. Osoby decydujące się na wybór nitonakrętek kierują się przede wszystkim szybkością montaż, trwający jedynie kilkanaście sekund. Jest również łatwy do zautomatyzowania. Aby służyły nam jak najdłużej warto rozważyć nitonakrętki nierdzewne. Będziesz miał pewność, że będą odporne na rdzę oraz będą służyć Ci znacznie dłużej. Jak już zostało wspomniane montaż nitonakrętek nie jest specjalnie skompilowany ani pochłaniający sporo czasu. Najpierw wykonujemy w materiale otwór pod nitonakrętkę, następnie montujemy na trzpieniu nitownicy, umieszczamy w otworze, zaciągamy nitonakrętce, a na sam koniec wykręcamy trzpień z nitonakrętki.

Jak widać warto wybierać materiały nierdzewne, także z pozoru tak błahe elementy jak nitonakrętki. To znacznie bardziej rozsądny i bezpieczny wybór, w porównaniu ze zwykłymi, bardziej narażonymi na niszczący proces korozji. Nitonakrętki, które nie rdzewieją nie „zarażą” rdzą materiałów, które scalają.