Głowica ultradźwiękowa w gabinecie kosmetycznym

 

Ultradźwięki emitowane za pomocą wyspecjalizowanych głowic odgrywają dużą rolę w wielu dziedzinach oraz branżach. Można je śmiało wykorzystać również w kwestii urody oraz zdrowia – przykładem są chociażby zakłady kosmetyczne.

Zastosowanie głowic ultradźwiękowych w kosmetologii

głowice ultradźwiękoweZastosowanie głowic ultradźwiękowych w kosmetologii jest dosyć szerokie. Za ich pomocą można przeprowadzić zabieg bądź wzmocnić działanie innych czynności. Jeśli chodzi więc o wykorzystanie ultradźwięków w kosmetologii, ma to miejsce przede wszystkim za sprawą zabiegu, jakim jest peeling kawitacyjny. Kawitacja jest to zjawisko powstające na powierzchni skóry – ma ono miejsce pod wpływem działania fali ultradźwiękowej za której wytworzeniem stoją właśnie głowice ultradźwiękowe oraz cieczy. Pęcherzyki powietrza powstałe w ten sposób za sprawą zmiennego ciśnienia ulegają zniszczeniu co przy okazji usuwa martwe komórki naskórka i przyczynia się do jego regeneracji oraz lepszego wyglądu skóry. Dodatkowo za pomocą głowicy ultradźwiękowej również można wprowadzać różnorodne preparaty kosmetyczne. Jest to o tyle ważne, że w znaczny sposób podnosi efektywność działania poszczególnych preparatów oraz ich przyswajalność przez skórę. Dzięki działaniu ultradźwiękowych wytwarzanych przez używane w kosmetologii i podczas zabiegu głowice, maseczki bądź kremy lepiej się wchłaniają i tym samym ich stosowanie przynosi o wiele lepsze efekty. Głowice ultradźwiękowe są powszechnie używane w wielu zakładach kosmetycznych – ich zalet jest mnóstwo, co tylko zwiększa ich popularność.

Peeling kawitacyjny oraz inne zabiegi wykonywane za pomocą ultradźwięków są bardzo korzystne dla cery oraz skóry twarzy. Warto więc raz na jakiś czas pozwolić sobie na taki zabieg – szczególnie, że nie należy on do najdroższych i wiele zakładów regularnie organizuje na niego korzystne rabaty.