Fachowe czy samodzielne prowadzenie księgowości?

firma rachunkowa

Prowadzę taksówkę już od siedemnastu lat i pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się, żebym miał kontrolę skarbową. Nie wiem czy była to losowa kontrola czy może ktoś na mnie doniósł, ale niestety wpakowałem się w spore kłopoty.

Prowadzenie księgowości przez specjalistów – wysoka jakoś usługi

firma rachunkowaPrzez cały czas prowadzenia działalności prowadziłem swoje księgi zupełnie samodzielnie i wydawało mi się, że jakoś sobie radzę. Niestety solidnie się myliłem i okazało się, że okradłem urząd skarbowy z kilkuset złotych. Nie kilkuset tysięcy złotych ale kilkuset złotych. Na to dostałem solidną karę i nie wiem przez ile lat będę ją jeszcze spłacał. Postanowiłem jednak nie popełniać tego błędu ponownie i postanowiłem zatrudnić profesjonalne biuro rachunkowe. Wydaje mi się, ze urząd może mieć mnie teraz na oku dlatego wolę się zabezpieczyć. Doradztwo finansowe nie jest zbyt drogie ale ja potrzebuje kompletnej usługi. Kompleksowe usługi księgowe to z kolei ogromne koszty. Jeśli doliczyć do tego ZUS i moją kare to okaże się, że nic mi nie zostaje na życie. Dlatego szukam w Bydgoszczy jakiegoś biura, które zgodzi się wykonywać swoje usługi trochę taniej. Wiem, że szanse na takie biuro podatkowe są nikłe ale nie mam wyboru. Jeśli nie znajdę tanich usług księgowych to śmiało mogę zamykać działalność. Koledzy pocieszają mnie i pomagają mi znaleźć jakiegoś taniego księgowego.

 

Właściwie to oni wszyscy również trochę się przestraszyli i teraz gorączkowo wertują swoje oświadczenia podatkowe i szukają ewentualnych błędów. Mam nadzieję, że całe to szaleństwo skończy się jednak wkrótce i z powrotem będę mógł wrócić do pracy nie martwiąc się ewentualnymi kontrolami.

Obecnie korzystam z usług biura Infopower Bydgoszcz