Elegancka odzież jeździecka dla kobiet

 

W sportach jeździeckich bardzo często biorą udział kobiety. Reprezentują one kluby, drużyny, a nawet kraje na różnych zawodach i konkursach jeździeckich. Aby jednak zostały dopuszczone do wzięcia udziału, powinny posiadać odpowiedni strój. Zasady co do ubioru są bardzo podobne w stosunku do kobiet, jak i mężczyzn.

Jaki damski strój oficjalny wybrać na zawody?

frak jeździecki damskiZ uwagi na to, że jazda konno wymaga dobrej prezencji, każdy z uczestników powinien być ubrany zgodnie z regulaminem danego konkursu. W przypadku zawodów na mniejszą skalę, zazwyczaj regulamin ustalany jest przez klub bądź drużynę. Na bardziej oficjalnych spotkaniach, zawodnicy muszą dokładnie zaznajomić się z warunkami wzięcia udziału, które ustala profesjonalny sędzia, a także jeździeckie organizacje międzynarodowe. To w tych regulaminach uwzględnia się między innymi to, jak powinien być ubrany zawodnik. W przypadku kobiet i mężczyzn najczęściej obowiązkowy jest frak lub specjalna koszula. Jest to elegancki strój, który nie będzie powodował dyskomfortu, a dzięki niemu sport będzie bardzo dobrze postrzegany przez oglądających. Designerski frak jeździecki damski oraz męski można zakupić w niektórych sklepach stacjonarnych i internetowych z akcesoriami jeździeckimi. Zaleca się wybierać odzież dokładnie dopasowaną do sylwetki jeźdźca. Zarówno zbyt mała, jak i za duża nie pomoże w uzyskaniu lepszych osiągów. Aby mieć pewność, że strój będzie właściwy, warto poczytać o tym, jak dopasowywać fraki do konkretnego jeźdźca.

Raz zakupiony frak zazwyczaj posłuży przez dłuższy czas. Używa się go przede wszystkim na oficjalnych konkursach o charakterze krajowym lub międzynarodowym. Czasami podczas klubowych zmagań również wykorzystuje się ten typ odzieży, jednak częściej korzysta się z innych ubrań, w tym eleganckich koszul lub nawet koszulek typu polo.