Czym są piłkochwyty?

 

Jeżeli spojrzymy na Orliki oraz nawet profesjonalne boiska piłkarskie, zapewne zorientujemy się, że każde z nich otoczone jest specjalną siatką, która chroni przed wybiciem piłki poza obszar boiska. Tego rodzaju siatki nazywamy piłkochwytami. 

Sklep internetowy z piłkochwytami

piłkochwytyJeśli szukamy odpowiedniego dla nas, modelu piłkochwytu najlepiej sprawdzić ofertę sklepów internetowych. Posiadają one bardzo szeroki wybór piłkochwytów od najlepszych producentów. Siatki tego typu wykonane są z bardzo wytrzymałych włókien plastikowych, a w tańszych wersjach z mocnego, plecionego sznurka. Piłkochwyty mogą mieć dowolne rozmiary, wszystko zależy od tego, czego oczekujemy. Wyposażenie boisk treningowych oraz Orlików w osłonę z siatki znacznie poprawia płynność zajęć, a także zawodów sportowych. Nie trzeba biegać po wybitą piłkę, gdyż po strzale jest ona zatrzymywana tuż za bramką. Koszt profesjonalnych piłkochwytów jest bardzo niski, jednak czasem jest konieczne zamontowanie specjalnej konstrukcji podtrzymującej. Piłkochwyty możemy montować zarówno na otwartych boiskach, jak i halach sportowych, dzięki czemu nie obija się ścian, a piłka szybko trafia do bramkarza, co ma duży wpływ na dynamikę gry. Sklepy internetowe posiadają bardzo korzystne cenowo oferty dla szkół, placówek oraz instytucji, które mają na swoim terenie różnego rodzaju boiska. Firmy, które zajmują się dystrybucją piłkochwytów, oferują również możliwość ich profesjonalnego montażu, dzięki czemu ich oferta jest kompletna.

Profesjonalnie wykonane piłkochwyty sa bardzo trwałe i na pewno będą służyły co najmniej kilka sezonów. Nawet w przypadku boisk na otwartym powietrzu, gdyż siatki są odporne na działanie ekstremalnych temperatur oraz ciężkich warunków atmosferycznych.