Efektywny montaż elewacji wentylowanych

W budynkach jedną z najważniejszych warstw jest oczywiście warstwa zewnętrza czyli elewacja. Ma ona za zadanie chronić wnętrze budynku przed wydostawaniem się z niego ciepłego powietrza. Sporo starszych budynków ma ogromny problem z absorbowaniem temperatury. Głównym winowajcą takiej sytuacji jest właśnie źle skonstruowana elewacja. 

Elewacja zatrzymująca ciepło  

elewacje wentylowane lubelskiePodczas budowania domu czy innych budynków zarówno murowanych jak i drewnianych powinniśmy wielką wagę przykładać do kwestii związanych z ociepleniem. Z własnego doświadczenia wiem, że nie warto na tej kwestii oszczędzać bowiem odbije nam się to w przyszłości przysłowiową czkawką. W ostatnich latach na rynku materiałów budowlanych pojawiło się całe mnóstwo ciekawych rozwiązań związanych z termoizolacją budynków. Jednym z takich rozwiązań są przykładowo elewacje wentylowane lubelskie jest zaś jednym z województw, w których realizuje się najwięcej inwestycji tego typu. Elewacje wentylowane w skrócie mówiąc wyróżniają się tym, że sprawiają iż mury naszych budynków „oddychają” mówiąc potocznie. Odpowiada za to specjalna konstrukcja złożona z aluminiowej lub też stalowej kratownicy. Taka struktura umieszczana jest kilka centymetrów od naszych ścian a powstała luka jest wypełniana specjalną okładziną. Materiały te są stworzone w taki sposób by przemieszczanie się cząsteczek wody (pary wodnej) odbywało się tylko w jedną stronę, czyli od muru w stronę zewnętrzną. 

Tego typu rozwiązania są bardzo praktyczne z tego powodu, że zapobiegają powstawaniu kondensacji pary wodnej. W starszych budynkach bez takiego ocieplenia to właśnie para wodna powodowała największe problemy z utrzymaniem ścian w dobrej kondycji. W przypadku elewacji wentylowanych taka para jest efektywnie odprowadzana.