Czym jest laser fiber?

 

Rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że nawet branża obróbki materiałów przeżywa swoje najlepsze lata. Liczba rozwiązań, z którymi spotkamy się w zakładach przemysłowych robi wrażenie. Jednym z urządzeń, który w ostatnich latach zyskuje na popularności jest laser fiber. Na czym polega jego działanie? Dlaczego tak wiele zakładów je wykorzystuje?

Zastosowanie lasera Fiber w obróbce metalu

laser fiberJeśli chodzi o laser fiber jego budowa nie należy do zbyt skomplikowanych. Składa się on z połączonych ze sobą diod, które tworzą strumień laserowy. Ten z kolei za pomocą giętkiego włókna światłowodowego przenoszony jest do głowicy. To właśnie ta budowa pozwala uzyskać niezwykle precyzyjne kontury w procesie cięcia oraz dowolne kształty. Zastosowanie tej technologii wiąże się z wieloma korzyściami, warto jednak zwrócić uwagę na tańsze użytkowanie w porównaniu do innych technologii, dla których źródłem jest CO2. Zastosowanie tego typu lasera wiąże się również z energooszczędnością. Może on pobierać nawet do czterech razy mniej energii niż rozwiązania wykorzystujące podczas swojej pracy gaz. Urządzenie to przynosi również korzyści w sprawności działania całego zakładu. Działa bowiem znacznie szybciej niż dotychczasowe urządzenia. Jest to metoda służąca głównie do obróbki metali takich jak aluminium, miedź czy też mosiądz. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać ją do cięcia tworzyw sztucznych. Wielu wykorzystuje laser fiber do cięcia popularnego materiału sztucznego, jakim jest ABS. Laser sprawdza się również w obróbce ceramiki oraz materiałów węglowych.

Jeśli lista właściwości przekonała Cię do zakupu lasera fiber kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego producenta. Warto poświęcić więcej czasu, aby postawić na urządzenie, w przypadku którego producent gwarantuje długą żywotność i najwyższą jakość potwierdzoną pozytywnymi opiniami dotychczasowych klientów.