Zdrowy olej dla dzieci

Zdrowa dieta powinna obfitować w świeże warzywa i owoce, chude mięso, ryby, nabiał i także tłuszcze. Liczą się także ich proporcje, ponieważ w przypadku tłuszczy liczy ni tyle ich ilość co jakość. Dlatego też ich wybór w diecie jest bardzo ważny.

Jakie wartości ma olej z lnianki?

olej rydzowy dla dzieciCzęść witamin jest rozpuszczalna w wodzie, a część w tłuszczach. W związku z tym tłuszcze w naszej diecie są niezbędne, ponieważ dzięki nim jesteśmy w stanie je przyswajać. Jednak warto wybierać dobrej jakości tłuszcze, ponieważ są  bogate w cenne składniki dla naszego organizmu. Na pewno trzeba włączyć do diety oleje nierafinowane, które są naturalne i zawierają pełne bogactwo witamin i aktywnych substancji. Jednym z nich jest olej rydzowy dla dzieci i dorosłych, który należy do jednych z najcenniejszych. Możemy go kupić w dobrych sklepach spożywczych, dużych supermarketach, w sklepach ze zdrową, ekologiczną żywnością oraz w aptekach. Ma on charakterystyczny korzenny smak z wyczuwalną nutą orzechową. Ponadto można w nim rozpoznać posmak cebuli i gorczycy. Jeżeli chodzi o barwę, to zależy ona od odmiany oleju i może być żółta, zielone, a nawet czerwono – brunatna. Pomimo, że musi być spożywany na zimno, gdyż nie jest rafinowany i tłoczony na zimno, to ma szerokie zastosowanie w kuchni. Możemy go dodawać do sałatek, surówek, ziemniaków, kaszy, twarożku czy past do chleba. Ponadto posiada szerokie zastosowanie w kosmetyce, ponieważ wykazuje działanie regenerujące, przyśpiesza gojenie ran i zwiększa elastyczność skóry.

Choć olej z lnianki jest mało popularny, to istnieje na naszym rynku już od wielu lat. Był on zapomniany przez długi czas, ale obecnie powraca do łask, gdyż modne stało się zdrowe odżywianie. Ludzie coraz częściej szukają mało znanych, ale wartościowych produktów.