Zdrowotne właściwości sauny suchej

Sauna sucha charakteryzuje się niską wilgotnością powietrza (około 10%), przy bardzo wysokiej temperaturze powietrza dochodzącej nawet do 100% Celsjusza. Tradycja korzystania z sauny suchej pochodzi od Finów, którzy w ten sposób ogrzewali swoje ciała. Z czasem zwrócono uwagę, że poza przyjemnym ciepłem jaki oferuje nam sauna, w pozytywny sposób oddziałuje ona na nasze zdrowie.

Dlaczego warto korzystać ze świerkowej sauny suchej?

świerkowa sauna sucha - cenaW przeciwieństwie do sauny parowej, która wyłożona jest zazwyczaj płytkami bądź kamieniem i stosowana była w krajach śródziemnomorskich, sauna sucha zbudowana jest z drewna. Do budowy sauny suchej stosuje się cedr lub świerk. Oba te drzewa doskonale trzymają ciepło i jednocześnie bardzo dobrze wpływają na organizm człowieka. Stosowanie sauny raz w tygodniu świetnie wpływa na krążenie, wydolność, a co najważniejsze – z potem uwalniane są zbędne toksyny zalegające w ciele. Sauna sucha odchudza i niweluje cellulit. Świerk dodatkowo w pozytywny sposób wpływa na układ oddechowy. Świerkowa sauna sucha – cena oscyluje ona w granicach od 6 do 15 tysięcy złotych. Drewniana boazeria świerkowa nadaje saunie przytulny wygląd, sprzyja wyciszeniu i relaksowi. Świerkowa sauna sucha zazwyczaj posiada kilka drewnianych ławek na których możemy się położyć. Pobyt w saunie, aby był skuteczny, powinien trwać od kilku do kilkunastu minut. Po tym czasie należy schłodzić ciało zimnym prysznicem, a następnie zabieg powtórzyć.

Regularne korzystanie z sauny suchej to recepta na zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Nasze mięśnie się rozluźnią, a napięcie z całego tygodnia spłynie z uwalnianymi wraz z potem toksynami. Jeśli tylko dobrze znosimy wysokie temperatury, sauna sucha jest dla nas świetnym rozwiązaniem. Gdy decydujemy się na budowę własnej sauny, warto zadbać by była ona wykonana z wysokogatunkowego drewna. Świerkowa sauna jest dobrym wyborem.