Zastosowanie profili okapowych

 

Dziś kilka słów na temat profili okapowych, ich funkcji i zastosowania. Profile okapowe stosuje się w celu wykończenia krawędzi tarasów lub balkonów. Profil okapowy do tarasu ma za zadanie jego odwodnienie i wykończenie.

Funkcje profili okapowych

profil okapowy do tarasuBardzo dobrze sprawdzają się aluminiowe profile wykończone poliestrową powłoką. Dzięki zastosowaniu aluminium profil okapowy do tarasu zyskuje bardzo dużą trwałość, solidność i odporność na wszelkie warunki atmosferyczne takie jak deszcz, mróz czy upał. Obecnie profile są bardzo proste i szybkie w montażu co jest ich ogromną zaletą. Nowoczesne profile zapewniają szczelność przy jednoczesnym odprowadzaniu wody, co jest bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem. Profil okapowy to przede wszystkim doskonała izolacja naszej tarasowej posadzki. Ostateczny rodzaj profilu okapowego zależny jest w dużej mierze od rodzaju posadzki założonej na tarasie. W zależności od tego czy mamy zastosowaną posadzkę ceramiczną, żywiczną cienkowarstwową, żywiczną drenażową czy na przkład z płyt PCV profil musi być odpowiednio do niej dostosowany. Obecnie jednak producenci starają się stworzyć uniwersalne profile okapowe, które będą odpowiednio spełniały swoje zadanie niezależnie od rodzaju posadzki. Przed remontem naszego tarasu warto zaczerpnąć porady fachowców którzy pomogą nam dobrać odpowiedni profil okapowy na nasz taras.  Dzięki pomocy fachowców dobierzemy takie rozwiązania, dowiemy się jak zabezpieczyć profil, aby służył nam na długie lata. Wygląd naszego tarasu zależy od wyboru płytek, możliwości jest wiele, szeroka oferta kolorów i wzorów pozwoli nam zaprojektować taras naszych marzeń.

Możemy zaaranżować go zgodnie z naszą wizją i stworzyć naprawdę wyjątkowy, niepowtarzalny klimat przed naszym domem. Jednak o wysokiej funkcjonalność tarasu w dużej mierze decyduje wybór profili okapowych, postarajmy się więc wybrać te najwyższej jakości.