Zalety rozet sufitowych

 

Wiele osób dekorujących wnętrza w swoim mieszkaniu, całkowicie pomija sufity. Jest to duży błąd, gdyż może się to negatywnie odbić na ogólnym wyglądzie naszych wnętrz. Do ozdabiania sufitów najlepiej jest wykorzystywać sztukaterię.

Jakie rozety sufitowe wybrać?

rozety dekoracyjne sufitoweSztukateria to elementy ozdobne, używane do ozdoby pomieszczeń i elewacji, które wykorzystywano już kilka wieków temu. Do sztukaterii zaliczamy listwy przysufitowe, kolumny oraz rozety dekoracyjne sufitowe. Głównym wyróżnikiem współczesnej sztukaterii jest fakt, że jest ona produkowana z lekkich, ale jednocześnie solidnych materiałów. Dzięki temu obecnie sztukaterii nie wykuwa się w ścianie, ale po prostu do niej przykleja – wystarczy do tego specjalny, dedykowany klej do gipsu czy styropiany. Rozety sufitowe są dostępne  w różnych rozmiarach i mogą być bardziej, lub mniej zdobione. Dzięki temu można je dostosować do tego, jaki jest ogólny wystrój naszego wnętrza. Te mniej zdobione, płaskie rozety świetnie sprawdzą się w przypadku pomieszczeń minimalistycznych, o nowoczesnym wystroju, na przykład skandynawskim. Te bogato zdobione – do wnętrz luksusowych, ale również można je nadal spotkać w muzeach lub innych budynkach użyteczności publicznej. Dzięki rozetom można nadać wnętrzu nieco bardziej eleganckiego wystroju bardzo niskim kosztem i niskim nakładem pracy. Stąd też nie powinno dziwić, że rozety sufitowe cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Wpływa to również na fakt, że są one bardzo szeroko dostępne, między innymi w sklepach z wyposażeniem wnętrz.

Odpowiednia aranżacja wnętrza to bardzo ważne i trudne zadanie. Wiele osób nie wie, że istnieją proste w montażu i tanie sposoby na całkowite odmienienie wizerunku mieszkania. Do nich należy między innymi nowoczesna sztukateria.