Stosowanie kremu w ciągu dnia

 

Nasza skóra stanowi skuteczną barierę przed bakteriami, które mogłyby się dostać do środka, ale jest zupełnie bezbronna w konfrontacji z promieniowaniem słonecznym. W dużej mierze przyczynia się ono do powstawania zmarszczek.

Jak chronić się przed starzeniem skóry?

przeciwzmarszczkowy krem na dzieńNasza skóra jest młoda i jędrna tylko do określonego momentu. Najczęściej w wieku około trzydziestu lat, na jej powierzchni zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki starzenia. Widoczne są w okolicach oczu, na czole i w obrębie ust. Są to miejsca, w których skóra się marszczy, kiedy się śmiejemy lub wyrażamy różne emocje. W związku z czym pojawiają się tam zmarszczki mimiczne. Jest to dopiero początkowy etap, więc można z nimi skutecznie walczyć. Konieczny jest dobry przeciwzmarszczkowy krem na dzień i na noc. Różnią się one składem i intensywnością działania. Jak wiadomo, nasz organizm się regeneruje podczas snu i to samo się dzieje ze skórą. Jednak żeby tam było, krem musi posiadać odpowiednie, aktywne składniki. Kremy na dzień poza wyciągami roślinnymi, witaminami i kwasem hialuronowym, zawierają filtry przeciwsłoneczne, które zapobiegają powstawaniu uszkodzeń na wskutek działania promieniowania słonecznego. Ponadto, wybierając krem przeciwzmarszczkowy do stosowania w ciągu dnia, najlepiej jest kupować kremy o lekkiej i nietłustej konsystencji, aby szybko się wchłaniały i nie pozostawiały klejącego filmu na skórze. Pierwsze efekty działania kremu zauważymy już po kilku tygodniach regularnego stosowania.

W przypadku zmarszczek, trzeba pamiętać, że nic ich nie zatrzyma w stu procentach, ale można skutecznie opóźnić ich pojawienie się. Bardzo ważna jest też profilaktyka, na którą składa się odpowiednia pielęgnacja, odżywianie i tryb życia. Nasza skóra na pewno będzie tym zachwycona.