Wytrzymałe płyty z poliwęglanu

 

Z racji, że branża budowlana bardzo mocno się rozwija to stale powstają najróżniejsze materiały, które w budownictwie można zastosować. Jednym z nich może być chociażby poliwęglan, który w ciągu ostatnich kilkunastu lat znalazł bardzo duże zastosowanie w wielu miejscach. Ten materiał jest bardzo wytrzymały i skutecznie może sprawdzić się wszędzie tam gdzie do tej pory stosowano szkło.

Solidne panele poliwęglanowe

poliwęglan lityBudowanie różnych konstrukcji wymusza często korzystanie ze szkła. Jednak okna wyposażone w szklane szyby nie zawsze mogą się sprawdzić ponieważ w wielu miejscach zachodzi zbyt duże ryzyko uszkodzenia szyb przez różne czynniki. W związku z tym stosuje się w takich miejscach inne materiały. Jednym z nich może być wspomniany wcześniej poliwęglan. Na chwilę obecną dostępny w sklepach i marketach jest poliwęglan lity lub też komorowy. Ten pierwszy na pierwszy rzut oka do złudzenia przypomina szkło. Jest to materiał sztuczny o bardzo dużej wytrzymałości. Dodatkowo przepuszcza on bardzo dużo promieni słonecznych. Obecnie panele z poliwęglanu litego najczęściej sprzedawane są w wersjach bezbarwnych. Natomiast jeśli chcemy stworzyć ściany z poliwęglanu, które już niekoniecznie muszą być przezroczyste to wówczas warto zastosować poliwęglan komorowy. Ten materiał jest z kolei dostępny w najróżniejszych wersjach kolorystycznych, które mogą pasować do naszej koncepcji.

Na ten moment z paneli poliwęglanowych bardzo często tworzy się zadaszenia basenowe oraz tarasowe. Dzięki temu można stworzyć zadaszenie, które będzie jednocześnie przepuszczało bardzo dużą ilość promieni słonecznych. Obecnie każdy kto jest zainteresowany zakupieniem paneli poliwęglanowych może z łatwością znaleźć je w marketach budowlanych oraz w niektórych sklepach internetowych.