Lekki wózek dla dziecka

Prawie każda mama kompletuje wyprawkę dla malucha jeszcze przed jego narodzinami, ponieważ po porodzie ma niewiele czasu na sprawy organizacyjne. Na pewno trzeba kupić łóżeczko z wyposażeniem, ubranka i wózek, który będzie potrzebny od pierwszych dni życia.

Ile ważą lekkie wózki dziecięce?

lekkie wózki spacerowe 4babyOpiekowanie się dzieckiem bez wózka jest niemożliwe, gdyż to jedyne, bezpieczne miejsce, w którym możemy przewozić malucha od samego urodzenia. Jednak wybór optymalnego wózka nie może być przypadkowy, ponieważ musi on spełniać kilka, podstawowych funkcji. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że dostępne są dwa modele wózków, które powinno się stosować na odpowiednim etapie rozwoju dziecka. Pierwszy jest głęboki i wykorzystywany jest od samego początku aż do chwili, kiedy maluch nauczy się samodzielnie siedzieć. Później najlepsze będą lekkie wózki spacerowe 4Baby, które mogą ważyć nawet niecałe cztery kilogramy. Są one najczęściej wykonane z aluminium, które pomimo, że jest lekkim materiałem, to bardzo wytrzymałym. Wózek przede wszystkim składa się z siedziska z regulowanym kątem oparcia, dzięki czemu maluch może na nim wygodnie siedzieć lub nawet leżeć. Wszystkie modele marki 4Baby mają duże, rozkładane budki, które świetnie chronią dziecko przed wiatrem, deszczem, śniegiem czy promieniami słonecznymi. Dla bezpieczeństwa dzieci, są one zapinane pięciostopniowymi pasami bezpieczeństwa, które są zapinane w kroku i mają również specjalną barierkę ochronną, która uniemożliwia dziecku wypadnięcie w trakcie jazdy.

Na rynku znajdziemy bardzo dużo modeli wózków spacerowych, które będą miały różną wagę, wyposażenie czy rodzaj siedziska. Jednak najważniejsze żeby były bezpieczne i komfortowe dla dziecka i także rodzica. Pod tym względem marka 4Baby nie ma sobie równych.