Wygląd kas fiskalnych w Pruszczu Gdańskim

Chodząc ostatnio po sklepach zacząłem przypatrywać się nieco dokładniej jednym ze sprzętów, które są absolutną koniecznością by prowadzić w Polsce tego rodzaju biznes. Dotąd myślałem, że każda kasa wygląda tak samo – w końcu co miałoby się w tym przypadku zmieniać?

Różne przeznaczenie kas fiskalnych

kasy fiskalne pruszcz gdańskiOkazało się jednak, że nie miałem racji. Logiczne zresztą było, że skoro na rynku istniało sporo firm, które zajmowały się produkcją oraz serwisowaniem kas fiskalnych, to nie każda będzie wyglądała i funkcjonowała tak samo jak inne. Z tego co zauważyłem, w sklepach spożywczych, w których ilość klientów każdego dnia była ogromna a kasa praktycznie cały czas włączona, wyglądała ona tak, jakby była zrobiona kierując się solidnością oraz trwałością. Gdy byłem w sklepie odzieżowym, w którym przez większość czasu kasa stała nieużywana, była ona znacznie bardziej estetyczna i ładniejsza. Prawda jest taka, że było to dla mnie w pełni logiczne i zrozumiałe. Postanowiłem spytać o to moją mamę, która prowadziła kiedyś sklep odzieżowy. Okazało się, że jeśli chodziło o kasy fiskalne Pruszcz Gdański miał co najmniej kilka punktów, w których można było się w nie zaopatrzyć. Ich ceny były różne, a i tak raz na jakiś czas trzeba je wymienić, gdy ich pamięć się zapełni. Jeśli ktoś więc wie, że będzie miał mniejszy ruch w sklepie, mógł pozwolić sobie na zakup kasy, która była tańsza i ładniejsza, podczas gdy właściciel sklepu spożywczego czy monopolowego nastawiał się na jak największą trwałość, nawet kosztem ceny czy estetyki.

Obecne czasy są doskonałe dla każdego odważnego człowieka. Praktycznie wszystko można dopasować pod siebie – przeróżne samochody, ubrania, a nawet kalkulatory i kasy fiskalne. Szkoda, że ludzie tego nie doceniają, i narzekają zamiast rozwijać się i iść do przodu.