Szycie garniturów bespoke lub made to measure

 

Coraz większą popularnością cieszą się garnitury bespoke. Nie każdy jednak wie, czym tak naprawdę one są. Bespoke pochodzi od wyrażenia bespoke tailoring i oznacza nic innego jak szycie na miarę. Dla wielu taki rodzaj garniturów jest wyznacznikiem męskiej elegancji.

Wybór materiału, kroju i szycie garnituru

garnitury bespoke krakówWiadomo, że można kupić garnitur w salonie odzieżowym, ale nie zawsze można trafić na taki, który idealnie będzie pasował do danej sylwetki. Przeciwnie – często jest tak, że garnitur z salonu i tak trzeba dodatkowo poprawiać w zakładzie krawieckim. Dlatego lepiej od razu zdecydować się na uszycie garnituru na miarę. Bespoke polega w skrócie na tym, że klient idzie do zakładu krawieckiego, gdzie wybiera dla siebie odpowiedni materiał. Następnie krawiec dokonuje wszystkich potrzebnych pomiarów. Później czeka się jakiś czas na odbiór gotowego garnituru. Takie garnitury bespoke kraków to wbrew pozorom rozwiązanie na każdą kieszeń. Nieraz są to garnitury, które jakością odpowiadają garniturom ze średniej i wyższej półki, a są znacznie tańsze. Polskie sklepy garniturowe mają w większości w ofercie garnitury MTM, czyli made to measure. Są to gotowe garnitury, które trzeba dopasować do swojej sylwetki. Często jednak zdarza się tak, że mężczyzna nie jest w stanie dopasować żadnego garnituru. Jest to tzw. szycie pasowane: najpierw szyty jest garnitur, a dopiero później klient go przymierza.

Szycie miarowe jest znacznie lepszym rozwiązaniem, bo można wybrać swój ulubiony materiał, krój, omówić wszystkie szczegóły z pracownikami zakładu krawieckiego. Dzięki temu garnitur zostaje dopasowany nie tylko do sylwetki, ale również do upodobań. Korzystanie z takich właśnie ofert jest rozwiązaniem budżetowym. Warto zastanowić się nad skorzystaniem z możliwości uszycia garnituru bespoke.