Siatki do ogrodzenia pól uprawnych

Każdy kto mieszka na wsi lub też zajmuje się uprawą jakich roślin na dużą skalę ten doskonale wie jak ważne jest to by ogradzać swoje pola. Chodzi o to, że uprawiane przez nas rośliny mogą być łakomym kąskiem nie tylko dla nas samych ale również i dla dzikich zwierząt. Ogrodzenia można budować z różnych materiałów. Jednak najbardziej popularna obecnie jest stal.

Solidne siatki ogrodzeniowe

siatki leśneJeśli musimy ogrodzić teren o bardzo dużej powierzchni to nie warto decydować się na kupno drogiej siatki ogrodzeniowej. Kilkunastohektarowe pole uprawne ogrodzone taką siatką to zdecydowanie nie jest dobry pomysł. Jednak ostatnimi czasy dostępne są siatki leśne, które właśnie do takich zadań zostały stworzone. Takie siatki są zdecydowanie tańsze od siatek jakich używa się chociażby do ogrodzenia posesji przed naszym domem. Siatka leśna może występować w różnych wersjach. Każda z nich różni się od innych przede wszystkim wymiarami. Najniższe z obecnie dostępnych siatek mają wysokość 1,5 metra. Natomiast jeśli zależy nam na zakupie wyższej siatki to można znaleźć nawet taką, której wysokość sięgnie trzech metrów. Siatki o których mowa może nie należą do jakichś najbardziej estetycznych ale nie o estetykę tutaj chodzi. To co jest tutaj najważniejsze to funkcjonalność. Siatki te mają przede wszystkim skutecznie chronić uprawy przed wtargnięciem na pole uprawne dzikich zwierząt, których w naszym kraju nie brakuje.

Na chwilę obecną w Polsce łatwo znaleźć można firmy zajmujące się sprzedażą siatek leśnych. Od jakiegoś czasu takie siatki sprzedawane są również w marketach ogrodniczych. Można znaleźć je tam pakowane w rolkach po pięćdziesiąt metrów. Pamiętajmy jednak o tym, że siatka to nie wszystko i koniecznie musimy również zainwestować w słupki ogrodzeniowe.