Rolety zewnętrzne i odpowiedni transport

rolety zewnętrzne

Transportowanie rolety i żaluzji nie jest taki prosty jakby to się mogło wydawać. Takie materiału używane do ich wyprodukowania są delikatne i łatwo jest o uszkodzenia. Do tego odpowiednie złożenie takich rzeczy, również wpływa na komfort i jakość jego transportu.

Jak przewozić rolety zewnętrzne?

rolety zewnętrzneŻeby wszystko w naszym przypadku przebiegało szybko i sprawnie powinniśmy się zastanowić nad tym, jak to powinno wyglądać. Żaluzje będą dla nas najłatwiejsze w transporcie. Jeśli je zaciągniemy to zajmują one bardzo mało miejsca, a przy okazji w tym stanie jest trudniej o jakiekolwiek uszkodzenia. Do tego pamiętajmy, że żaluzje są wykonane z aluminium, czyli z metalu, ale. miękkiego, więc łatwo można go zgiąć, jak puszkę po napoju. Dobrze jest zatem owinąć taki sprzęt w folię bąbelkową. Również jeśli chodzi o rolety zewnętrzne to dobrze jest je przewozić w formie zwinie tej na wałek. Dzięki temu również unikniemy gniecenia się materiału podczas transportu, a taki mały wałek zmieści się nawet do naszego osobowego samochodu. Roletki są jeszcze mniejsze, więc nawet na tylnym siedzeniu się zmieszczą. Nieco inaczej wygląda sprawa jeśli chodzi o rolety dzień noc. Ich się nie zaciąga ani nie zwija, jedynie jedna z ich warstw nadaje się do poruszania i nią się reguluje światło.

Takie rolety dzień noc są wykonane z dosyć miękkiego materiału więc dobrze jest przewozić je w stanie maksymalnie rozwiniętym, lub zawieszonym, żeby jak najmniej się pogniotły w trakcie przewozu. Inaczej zanim je dowieziemy do domu to mogą już wyglądać mało atrakcyjnie. Zawsze pamiętamy zatem o dobrym i bezpiecznym dla sprzętu transporcie.

Tekst oparty na informacjach ze strony: https://roletybydgoszcz.net/