Popularne słomki do picia

Chyba każdy z nas pamięta z dzieciństwa kolorowe rurki, które były powszechnie wykorzystywane na przyjęciach urodzinowych dla dzieci. Są one bardzo praktyczne i łatwe w użytkowaniu, ale bardzo szkodliwe dla naszego środowiska.

Wybór najlepszych słomek do picia

słomki biodegradowalneW dzisiejszych czasach coraz częściej jesteśmy świadomi zagrożeń jakie niesie ze sobą konsumpcjonizm, dlatego staramy się ograniczać ilość kupowanych produktów. Ponadto zwracamy uwagę na to co konkretnie ląduje w naszym koszyku zakupowym, ponieważ wiele produktów bardzo negatywnie wpływa na nasze środowisko. Jednym z przykładów takich produktów mogą być rurki do picia, które każdy zna. Są kolorowe i mają łamany koniec, aby ułatwić korzystanie z nich. Jednak poza wyglądem i stu procentową odpornością na zamakanie, nie posiadają żadnych zalet. Plastik stosowany do ich produkcji rozkłada się przez setki lat, dlatego powinno się z niego zrezygnować. Znacznie lepsze są słomki biodegradowalne, które mogą być wykonane z papieru lub trzciny cukrowej. Są to materiały całkowicie bezpieczne, gdyż rozkładają się w przyrodzie w ciągu kilkudziesięciu dni i nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Takie słomki są niezastąpione na każdej imprezie urodzinowej dla dziecka, w drinkach czy koktajlach. Wbrew pozorom są wytrzymałe i odporne na rozmakanie, dlatego z powodzeniem wypijemy przez nie ulubiony napój. Jeżeli chodzi o zakup, to są one dostępne dla klientów indywidualnych w opakowaniach po dziesięć lub sto sztuk oraz dla klientów biznesowych w opakowaniach zbiorczych.

Każdy z nas powinien dokonywać wyborów zakupowych na korzyść naszego środowiska, ponieważ wspólnie w nim żyjemy. Nie musimy całkowicie rezygnować ze słomek picia, ale jedynie zastąpić je ekologicznymi rurkami, które są równie praktyczne.