Polecane wózki inwalidzkie

 

Osoby dotknięte niepełnosprawnością nie mają łatwo w szarej codzienności. Często zrobienie zakupów, czy też pójście do apteki jest dla nich sporym wyzwaniem. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest zakupienie elektrycznego wózka inwalidzkiego. 

Inwalidzki wózek elektryczny

wózki inwalidzkie elektryczneTego typu pojazdy cieszą się bardzo dużą popularnością, nie tylko wśród osób niepełnosprawnych, ale również walczących z otyłością, czy też ludzi, którzy przechodzą rekonwalescencję po operacji kończyn dolnych. Elektryczne wózki inwalidzkie są bardzo solidne i praktycznie nie do wywrócenia. Wszystko dzięki optymalnemu zbalansowaniu konstrukcji. Posiadają one udźwig do stu czterdziestu kilogramów, jednak znajdziemy też modele, które mają zdolność utrzymania większej masy. Siedzisko w wózkach tego typu jest szerokie i wygodne, nie powoduje odgnieceń, ani nie naciska na żadną z partii ciała. Wózki rozwijają prędkość do dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę to wystarczająco duża prędkość, nie tyle na przemieszczanie się po chodnikach, ile na rekreacyjne przejażdżki, z których osoby częściowo unieruchomione (na skutek chorób lub urazów) bardzo chętnie korzystają. Wózki inwalidzkie elektryczne posiadają oświetlenie tylne i przednie, dzięki czemu są bardzo dobrze widoczne, nawet wieczorem. Tego rodzaju pojazdem steruje się za pomocą drążka, przypominającego joystick. Jest to bardzo intuicyjne i proste, jednak oczywiście wymaga praktyki. Koszt elektrycznych wózków inwalidzkich waha się od nieco ponad tysiąca złotych, do nawet kilkunastu.

Zakup takiego sprzętu pobudzi do aktywności osobę niepełnosprawną lub częściowo unieruchomioną. Oprócz waloru praktycznego wózki elektryczne zapewniają bezpieczeństwo i komfort. Zakup takiego wózka jest inwestycją w komfort i bezpieczeństwo.