Otwieram sklep z klasycznymi szachami

 

Postanowiłem zrobić coś, czego jeszcze nikt nie wprowadził. Miałem już przygotowany biznesplan i mogłem działać bez problemu. Nawet udało mi się zdobyć dofinansowanie i w sumie wszystko układało się bardzo pomyślnie. Mogłem działać. 

Mój sklep z klasycznymi szachami cieszy się zainteresowaniem

klasyczne szachy ze sklepuBędę prowadził nie tylko sklep, ale również miejsce, gdzie można spotkać się ze znajomymi i pograć w jakieś gry planszowe czy szachy. Ludzie kupują bardzo często klasyczne szachy ze sklepu i wiem, że na tym zarobię. Mój nietypowy sklep będzie także oferował możliwość gry na miejscu. Będzie można przy tym napić się dobrej kawy czy grzanego wina. Zresztą jak starałem się o dofinansowanie w urzędzie to mój pomysł bardzo spodobał się pracownikami i powiedział, że na pewno kupi klasyczne szachy ze sklepu a i zajrzy też po to, by zagrać na miejscu w jakąś ciekawą grę. Każdy, zanim w ogóle zdecyduje się na zakup to najpierw może zagrać, żeby przekonać się czy taka gra mu odpowiada. Ja sam gram całe życie w szachy i postanowiłem, że będę organizował zawody. Na pewno to będzie bardzo ciekawe dla wszystkich, którzy pojawią się w moim sklepie. Ze znalezieniem lokalu także poszło mi gładko. Był na sprzedaż taki fajny w dzielnicy, gdzie są kawiarnie i restauracje. Idealnie się wpasowałem. Lokal postanowiłem kupić, ponieważ lokalizacja mi odpowiadała tak bardzo, że wiedziałem, że zostanę tam na stałe. Pierwszy klient kupił u mnie klasyczne szachy ze sklepu i zadeklarował, że w weekend pojawi się u mnie ze swoją rodziną.

Interes idzie mi bardzo sprawnie. Mam bardzo dużo klientów i nawet przedłużyłem godziny otwarcia. Czasami rozgrywki trwają do późnych godzin wieczornych. Zakupy można także robić w tym czasie. Nawet moi znajomi do mnie zaglądają.