Ocieplanie okien bez problemu

 

Okno jest ważną częścią większości pomieszczeń, zwłaszcza, jeśli spędza się w nich wiele czasu, więc odpowiedni montaż i ocieplenie okien to bardzo istotna kwestia. Nie ma nic gorszego od siedzenia przy biurku, kiedy czuje się chłód przedostający się przez nieszczelne okno. Zwłaszcza zimą. Niewiele wystarczy, by wyeliminować ten problem i nie musieć martwić się o stan naszego zdrowia.

Okno plus taśma do ciepłego montażu

taśmy do ciepłego montażuChłód to tylko jeden z problemów, z jakim ma się do czynienia w przypadku nieszczelnych okien czy drzwi. Można też śmiało powiedzieć, że nie jest to największy kłopot, gdyż nawet bez odpowiednich narzędzi, można sobie z nim poradzić. Schody zaczynają się w momencie, w którym zorientujemy się, że w nieuszczelnione miejsce wdarła się wilgoć i rozwija się pleśń. Wówczas możemy mieć więcej trudności z rozwiązaniem problemu. Lepiej więc nie dopuszczać do nieszczelności i zawczasu kupić taśmy do ciepłego montażu. Uszczelnienie nie powinno sprawiać żadnych problemów – nie jest to proces ani czasochłonny, ani kosztowny, a może ustrzec nas przed niepożądanymi efektami nieszczelności. Nie trzeba się martwić rozmiarem i kształtem szczeliny, ponieważ taśmy te same dopasowują się do powierzchni i sprawnie wypełniają najdrobniejszą niedoskonałość. Najlepiej zainteresować się tym już na etapie montażu okna lub drzwi, jeśli nie robi się tego samemu, to dobrze jest zapytać osobę wykonującą tę pracę, ponieważ powinna być zorientowana w temacie, a jeśli ktoś sam para się tego typu pracami remontowymi, to dobrze byłoby, gdyby wcześniej zrobił chociażby kilkunastominutowe rozeznanie chociażby w Internecie.

Omawiane tu taśmy to niezawodny sposób na pozbycie się nieszczelności, nie ma co zwlekać z tym do ostatniej chwili, tylko zając się problemem od razu po remoncie, nawet, jeżeli jesteśmy pewni, że wszystko zostało wstawione jak należy. Nie dość, że śpi się spokojniej, to jeszcze w ciepłym pokoju, bez obaw o wilgoć w nieszczelnym oknie czy pleśń pęczniejącą pod drzwiami.