Nowy drewniany plac zabaw pod blokiem

Od dłuższego czasu pisaliśmy do rady miasta oraz rady osiedla, by zajęli się pewnym problemem. Na wszystkich innych ulicach od dawna stały już piękne i zadbane place zabaw, podczas gdy na naszej nadal niczego takiego nie było. W końcu nasze prośby przyniosły rezultaty.

Postawienie drewnianego placu zabaw w okolicy

bezpieczne drewniane place zabawMuszę przyznać, że ktokolwiek stał za realizacją naszej prośby, naprawdę dołożył wszelkich starań. Zależało nam na tym, by plac zabaw który u nas powstanie był przede wszystkim bezpieczny. W tej jednej kwestii wszyscy rodzice byli zgodni. Dopiero w drugiej kolejności zależało nam na tym, by był on rozbudowany oraz kolorowy. Okazało się jednak, że jak najbardziej można to wszystko połączyć – plac miał bardzo wiele urządzeń oraz konstrukcji, które pozwalały na fajną, ciekawą i bezpieczną zabawę naszych dzieci. Początkowo nie sądziliśmy, że drewno będzie najlepszym materiałem do czegoś takiego, ale prawda jest taka, że sprawdziło się to w stu procentach. Szybkie przeszukanie internetu przyniosło nam odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. Jeśli chodziło o bezpieczne drewniane place zabaw to zajmowało się nimi wiele różnych firm, z których praktycznie wszystkie miały opinie porządnych i przykładających się do pracy. Nie musieliśmy nawet sprawdzać kto dokładnie jest odpowiedzialny za wyprodukowanie placu, który został postawiony na naszej ulicy. Na pierwszy rzut oka było widać, że można wysłać tam dzieci by trochę pobiegały i się wyszalały. Nie groziło im nic złego.

Nieraz obserwowałem moich synów biegających i wspinających się na postawione konstrukcje. Nawet raz nie zdarzyło mi się być o któregokolwiek z nich zaniepokojonym. Byli bardzo mądrzy jak na swój wiek – doskonale wiedzieli, co można, a czego lepiej jest nie robić.