Nowoczesne i modne klipsy

Klipsy najczęściej kojarzą się z modą sprzed kilkudziesięciu lat oraz zabawkową biżuterią z okresu dziecięcego. Obecnie jednak klipsy wracają do łask i coraz częściej znajdziemy je w popularnych sklepach z biżuterią oraz w internecie. Są produkowane w wydaniach typowych dla kolczyków, a więc srebrne, złote, z cyrkoniami, ale też wiszące lub przy uchu. 

Srebrne i złote klipsy na co dzień 

klipsy srebrneKlipsy są rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które nie mają przekłutych uszu i z jakichś przyczyn nie chcą się poddać temu zabiegowi – najczęściej z powodu strachu przed igłami. Jeśli jednak marzy im się biżuteria na uszach, bądź zbliża się okazja, do której staranne przygotowania stylizacji wiążą się z uzupełnieniem je o kolczyki, warto sprawdzić oferty klipsów u jubilerów. Klipsy srebrne cieszą się popularnością, bowiem są eleganckie, klasyczne, ale tak samo dobrze jak do eleganckich kreacji, pasują do codziennych ubrań. Natomiast ich złote odpowiedniki raczej bardziej współgrają z wieczorową sukienką lub marynarką, aniżeli sportową bluzką. Przed założeniem klipsów na wyjście, warto wcześniej ponosić je w domu. W ten sposób można się upewnić, że zaciski klipsów nie są ani zbyt luźne, ani zbyt ciasne. W pierwszym przypadku istnieje ryzyko ich zsunięcia się z uszu i zagubienia, co byłoby przykre zwłaszcza przy zakupie drogich, złotych klipsów. W przypadku drugim mogą one nam dokuczać i powodować dyskomfort, co najpewniej zakończyłoby się ich zdjęciem z uszu podczas imprezy.

Klipsy mają dość długą historię i zostały stworzone dla kobiet, które nie przekłuwały uszu, a jednocześnie pragnęły przy tym biżuterii na uszach. Ta kobieca ozdoba nie musi wiązać się z kiczem lat 80., bowiem obecne klipsy są dostosowane do panujących trendów i cechuje je elegancja i delikatność.