Niezwykły nagrobek w Siedlcach

Odwiedzając swoją daleką rodzinę w obcym mieście, postanowiłem przy okazji sobie trochę pozwiedzać. Przeszedłem się główną ulicą, obejrzałem ciekawsze kościoły i wszystko, co była w jakikolwiek sposób inne niż to, co mam w swoim mieście na co dzień. Na koniec zostawiłem sobie cmentarz.

Nagrobek robiący duże wrażenie

nagrobki siedlceMoja rodzina szczegółowo opisała mi, w jaki sposób mogę trafić na rodzinny cmentarz oraz w jaki sposób znajdę miejsca, w których pochowani są moi przodkowie. Zostawiłem sobie to jednak na sam koniec – uznałem, że tak będzie najlepiej. Gdy doszedłem do wskazanego miejsca, jedna rzecz mnie zadziwiła – jeszcze nigdy nie widziałem tak eleganckiego nagrobka. Byłem naprawdę pod wrażeniem tego, jak wiele klasy mogła mieć w sobie ta kamienna konstrukcja. Wiedziałem, że jeśli chodziło o nagrobki Siedlce miały jedną firmę, która robiła je porządnie i elegancko. Uznałem, że to musi być ich dzieło. Wracając do domu wjechałem do tej firmy by zapytać, czy to co widziałem, to ich produkt. Powiedzieli, że faktycznie tylko oni w Siedlcach robią nagrobki tego typu, więc jeśli mi się spodobał, to zamówienie powinienem złożyć u nich. Stwierdziłem, że jeszcze póki co nie, ale z pewnością będę miał ich na uwadze. Po powrocie do domu nadal myślałem głównie o nagrobku, który widziałem. Prawda jest taka, że widziałem sporo różnego rodzaju cmentarzy, ale jeszcze nigdy nie widziałem niczego, co byłoby podobne do tego, co zobaczyłem w Siedlcach. Chciałem, by po mojej śmierci również postawiono mi dokładnie taki sam nagrobek.

Choć w moim mieście istnieje wiele różnych firm, które się tym zajmują, żadna nie chciała podjąć się zrobienia takiego samego nagrobka. Uznałem, że w związku z tym trzeba będzie przywieźć go aż z Siedlec – ale nim to się stanie, na pewno minie jeszcze bardzo wiele lat.