Niedrogie i efektywne ogrzewanie elektryczne

W okresie jesienno-zimowym bierzemy pod uwagę dodatkowe źródła ogrzewania, lub staramy się zastąpić obecnie istniejące, jeżeli nie spełniają naszych oczekiwań. Warto przyjrzeć się działaniu grzejników akumulacyjnych.

Korzyści z posiadania grzejników akumulacyjnych

grzejniki elektryczne akumulacyjneOgrzewanie akumulacyjne jest stosunkowo mało popularnym jeszcze sposobem ogrzewania elektrycznego. Warto jednak wziąć pod uwagę to rozwiązanie, ze względu na wygodę użytkowania i oszczędność. Grzejniki elektryczne akumulacyjne można zaprogramować w taki sposób, aby pobierały energię w tańszej taryfie, gromadząc ją, i ogrzewając pomieszczenia w ciągu dnia bez ponownego pobierania energii. Ciepło koncentrowane jest we wkładzie magazynowym grzejnika akumulacyjnego – bloku magnetytowym o dużej pojemności cieplnej, który nagrzewa się do wysokiej temperatury. Dostępne są dwa rodzaje urządzeń akumulacyjnych – powierzchniowe i powierzchniowo-kanałowe. Te pierwsze ciepło wyprowadzają przez izolację i obudowę, ilość oddawanego ciepła nie jest stała. W drugim typie natomiast – ciepło oddawane jest do powietrza tylko częściowo przez izolację i obudowę, a głównie przez kanał konwekcyjny umożliwiający regulowanie temperatury. Można jeszcze rozważyć nabycie grzejnika akumulacyjnego z tzw. rozładowaniem dynamicznym, który posiada wentylator dający możliwość utrzymania stałej temperatury przez całą dobę. Grzejniki akumulacyjne głównie występują jako urządzenia stojące, rzadziej można je powiesić na ścianie lub włączyć do zabudowy.

Podsumowując, do niewątpliwych zalet grzejników akumulacyjnych należą : możliwość pobierania energii w tańszej taryfie, brak negatywnego wpływu na środowisko, cała moc elektryczna zamieniana jest na cieplną, bezpieczne i wygodne w użytkowaniu, stanowią niedrogą inwestycję.