Myjnia bezdotykowa i fundusze

myjnia bezdotykowa

Finansowanie biznesu tak drogiego, jak myjnia samochodowa to nie przelewki. Zakładać można różne interesy, jedne bardziej, inne mniej rentowne. Zawsze jednak trzeba brać pod uwagę wkłady finansowe jakie musimy ponieść, aby biznes w ogóle zaczął działać.

Myjnia bezdotykowa – jaką ma konstrukcję?

myjnia bezdotykowaZatem o ile nie możecie sięgnąć głęboko do kieszeni i na dzień dobry wyciągnąć z niej pół miliona złotych, przygotujcie się na poszukiwanie źródeł finansowania, bo myjnia automatyczna, to będzie wydatek przez wielkie „W”. Zastanów się najpierw, czy naprawdę musisz od razu startować z miejscem pracy dla kilku, albo kilkunastu osób i własną, albo wynajmowaną nieruchomością? Myjnia samoobsługowa może być tym punktem, gdzie twoje oczekiwania i możliwości finansowe spotykają się. Wyposażenie myjni tego rodzaju oczywiście nadal może swoje kosztować, ale na przykład grunt pod myjnię możemy już wydzierżawić – najczęściej tego rodzaju myjnie mieszczą się na otwartym powietrzu. Na przykład myjnia bezdotykowa to najczęściej trzy- czy czterostanowiskowa konstrukcja stalowa z niezbędnym wyposażeniem. Koszt postawienia takiej myjni i wystartowania – nawet bez pracowników – nie powinien przekroczyć czterystu tysięcy złotych. Jeżeli nie dysponujesz taką kwotą, dobrze jest przynajmniej dysponować jakimkolwiek wkładem własnym, zanim udasz się na rozmowę z bankiem.

Kredyt na rozpoczęcie działalności to nie jest coś, co dostaje się od ręki, zatem musisz mieć naprawdę dobry biznesplan. Ostatnią instancją może być też fundusz leasingowy i wzięcie myjni w leasing, ale wtedy nie będziesz jej formalnym właścicielem.