Kostka brukowa a trawnik idealny – jak to pogodzić?

Kostka brukowa

Dopracowane w szczegółów wnętrza, kolorystyka i projekt terenu wokół domu zajmuje dużo czasu wszystkim planującym ukończenie takiej inwestycji. Najczęściej jednym z ostatnich etapów jest planowanie terenu otaczającego budynek, wraz z zagospodarowaniem przestrzennym i wszelkiego rodzaju detalami.

Kostka brukowa może współgrać z trawnikiem?

Kostka brukowaKostka brukowa stanowi chętnie wybierany sposób wykończenia nawierzchni przed domem. Jest bowiem surowcem dającym szereg możliwości aranżacji, zarówno jeśli chodzi o kolorystykę, jak i o kształty. Daje pole do popisu projektantom, którzy są w stanie tworzyć z niej różnego rodzaju wzory. Elegancki trawnik stanowi wizytówkę naszego domu. Zadbany, zawsze zielony, jest niezwykle urokliwym otoczeniem dla budynku. Założenie trawnika nie jest takie proste, istnieje wiele sposobów dostępnych dla przeprowadzenia tego procesu. Metoda z siewu jest odpowiednia dla płaskiego terenu, który może też być częściowo wyłożony kostką. Układanie kostki brukowej przed domem w Toruniu powinno się odbyć przed siewem trawnika. Pomijamy wtedy obszar, na którym ma rosnąć trawa. W miastach typu Toruń czy większych, funkcjonują profesjonalne firmy zajmujące się zakładaniem trawników. Warto skorzystać z ich oferty. Ogrody także mogą być zaprojektowane wraz z trawnikiem. Pierwsze źdźbła trawy zauważymy po około dwóch miesiącach, ale na jej finalne zagęszczenie musimy dłużej poczekać. Na teren o bardziej urozmaiconym ukształtowaniu poleca się trawniki z rolki, które rozkłada się na podłożu i czeka się tylko na to, aż trawa porośnie także w glebie.

Takie trawniki można dopasować do istniejących już traktów z kostki brukowej. Dzięki temu nie ma problemu z ewentualnymi zmianami aranżacji. Z rolki jest bardziej odporny na spływającą wodę, czy wpływ opadów atmosferycznych. Pielęgnacja jest prosta.