Katalogi dla każdego klienta

Nie miałem założonej jeszcze własnej firmy, ale już wiedziałem, że chcę rozwijać się właśnie w branży poligraficznej głównie ze względu na sporo zleceń, które można otrzymać na co dzień. Bardzo podobały mi się różne kolorowe katalogi, na które zwracałem uwagę w mieście, czy w firmach, jak byłem na spotkaniach.

Specjalizowane się w folderach

tania drukarnia onlineWiedziałem, że właśnie w tym i w folderach chce się specjalizować, stąd też zatrudniłem się na praktyki w jednym z większych zakładów poligraficznych działających u mnie w mieście. Druk katalogów w takim zakładzie przebiegał bardzo sprawnie. W zasadzie pierwszego dnia nie wiedziałem, co się dzieje wokół mnie, tyle się tam działo. Każdy zatrudniony tam pracownik odpowiedzialny był za poszczególne kwestie, dlatego też wydrukowanie własnego katalogu wyglądało na proste. Jeden pracownik obsługiwał komputer oraz programy do obróbki graficznej, ja byłem odpowiedzialny póki co za maszynę offsetową, na której ustawiamy odpowiednie parametry, a finalny druk katalogów obsługiwała jeszcze inna osoba. Katalogi trzeba było jeszcze odpowiednio zapakować dla klienta, więc mieliśmy jeszcze jednego pracownika odpowiedzialnego za foliowanie materiałów, czyli zgrzewanie ich. Tania drukarnia online i druk katalogów to jak sami widzicie wieloetapowy proces, który wymaga często pracy kilku osób jednocześnie. Te bardziej doświadczone firmy na pewno zatrudniają pracowników, którzy obsługują wiele procesów jednocześnie, jednak póki co druk katalogów w firmie, gdzie się dopiero tego uczę przebiega po kolei.

Systematyczna praca na maszynach offsetowych z całą pewnością przyniesie mi z czasem odpowiednie doświadczenie pozwalające drukować materiały w hurtowych ilościach. Ważne jest też zachowanie odpowiedniej jakości materiałów graficznych, na co zwraca uwagę klient.