Jak wybrać odpowiedni grzejnik?

 

Każdy dom zaopatrzony jest w grzejniki. Ich praca jest bardzo ważna, ponieważ zapewnia nam ciepło. Jednak oprócz tego, urządzenia te są elementem dekoracyjnym dlatego ich odpowiedni wybór jest tak ważny. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów grzejników, które z pewnością wpasują się w aranżacje naszych pomieszczeń.

Rodzaje grzejników

grzejnikiKażdy grzejnik różni się wielkością, wyglądem, wydajnością ciepła, a także sposobem pracy czy jakością wykonania. W związku z tym ich montaż zależy od wielkości pomieszczenia oraz cyrkulacji powietrza. Możemy wyróżnić grzejniki członowe, konwektorowe, aluminiowe oraz płytowe. Pierwsze z nich są zazwyczaj żeliwne lub stalowe i tworzone są z pojedynczych członów łączonych ze sobą. Drugie z nich produkowane są z rur miedzianych, na które nasuwa się blachy aluminiowe, a całość umieszcza w specjalnej obudowie. Z kolei grzejniki aluminiowe wykonywane są po prostu jako odlewy aluminiowe. Ostatnie z nich, czyli aluminiowe robi się z perforowanych pionowo płyt stalowych. Można je ze sobą łączyć, co daje możliwość zwiększenia ich objętości i przez to możemy otrzymać więcej ciepła. Grzejniki powinny przede wszystkim być odpowiednio dopasowane do danego rodzaju źródła ciepła oraz temperatury wody, która będzie przez nie przepływać. Oprócz tego oczywiście muszą pasować nie tylko do pomieszczenia, ale także do miejsca, w którym będą montowane. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno grzejników, które będą miały stabilną konstrukcję bez ostrych krawędzi, które mogą prowadzić do niechcianych skaleczeń, oraz będą łatwe do czyszczenia i mieć powłokę lakierniczą, ponieważ dzięki temu będziemy mogli sami je odnowić.

Kupno odpowiedniego grzejnika może być dużym wyzwaniem. Jeśli nie jesteśmy pewni swojego wyboru, zawsze możemy porozmawiać z pracownikiem sklepu, bądź z fachowcem, który nie tylko pomoże nam wybrać odpowiedni model grzejnika, ale również szybko i bez problemów go zamontuje.

Firma z szerokim asortymentem na: https://www.jaga.com.pl/