Jak pomóc roślinom lepiej rosnąć?

Warzywa i owoce pochodzące z ekologicznych upraw są produktami pożądanymi przez wiele osób, ale i kosztują znacznie więcej niż rośliny uprawiane z wykorzystaniem nawozów. Uprawy ekologiczne są tak trudne ponieważ na roślinach bardzo szybko pojawiają się szkodniki i chwasty, których ciężko pozbyć się bez użycia żadnych środków.

Czym jest naturalny stymulator do roślin?

stymulator wzrostu roślinOprócz tego plony z takich upraw są mniejsze ponieważ część roślin naturalnie obumiera, nie dojrzewa lub w ogóle nie wschodzi ze względu na złe warunki pogodowe. Poza uprawami ekologicznymi rolnicy próbują zatem panować nad sytuacją przy użyciu różnych środków. Takim środkiem jest stymulator wzrostu roślin. Taki środek jest w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego, dla roślin oraz dla człowieka. Jego zadaniem natomiast jest wspomagać rośliny w ich wzroście i prawidłowym rozwoju. Dzięki temu plony są urodzajne, każda roślina pięknie rośnie, jest duża i zdrowa. Stymulator pobudza procesy jakie zachodzą w glebie oraz w samej roślinie. Nie jest jednak substancją sztuczną, która powoduje nienaturalnie duży wzrost roślin. Takie środki były stosowane w przeszłości i dzisiaj w większości nie są już używane przez rolników. Stało się tak ponieważ takie nawozy sprawiały, że roślina wyglądała zdrowo, ale nie smakowała dobrze lub w większości była ,,napompowana wodą’’ po to, aby wyglądać na dużą i jędrną. Stymulatory mają zupełnie inne działanie i są jedynie wspomagaczem dla naturalnego rozwoju każdej rośliny.

Taka roślina naturalnie staje się bardziej odporna na trudności jakie spotykają ją podczas rozwijania się. Może być to atak szkodników lub chwastów, ale też susza czy nadmierne opady deszczu. Rośliny wspomagane przez stymulatory są w stanie przetrwać więcej i poradzić sobie z trudnymi sytuacjami.