Efektywne osuszanie ścian

Nie da się ukryć, że wilgoć może niekiedy stanowić bardzo duży problem. W szczególności jest problematyczne to, gdy woda dostaje się do naszych ścian. Wbrew pozorom nawet najbardziej solidne mury mogą łatwo chłonąć wodę. Często jest nawet tak, że woda znajdująca się w powietrzu zaczyna być wchłaniana wgłąb ścian. W takim przypadku warto wiedzieć co robić i jakie metody są najbardziej skuteczne. 

Sprawdzone techniki osuszania murów 

osuszanie piwnic warszawaMury naszych domów są stale narażone na oddziaływanie wilgoci. Problem pojawia się wówczas gdy wilgoć jest obecna nie tylko z zewnątrz ale również i w środku budynku. W takim przypadku koniecznie trzeba zainteresować się tematyką dotyczącą osuszania. Dzięki temu można będzie stosunkowo szybko i efektywnie pozbyć się wilgoci. Szczególnie warto poruszyć kwestię jaką jest osuszanie piwnic Warszawa jest zaś jednym z tych miast, w którym można z łatwością znaleźć sprawdzone i polecane firmy, które zajmują się na co dzień tego typu zadaniami. Szczególnie popularną metodą jest obecnie iniekcja krystaliczna. Sposób ten polega na tworzeniu w ścianach serii otworów, w których umieszczana jest substancja higroskopijna. W większości przypadków taką substancją jest mieszanina cementu portlandzkiego wraz z krzemem. Taka mieszanina ma bardzo silne właściwości wiążące cząsteczki wody. W efekcie powstają charakterystyczne kryształki. 

Na ten moment do osuszania piwnic nie stosuje się jedynie iniekcji krystalicznej. Dość popularnym rozwiązaniem jest też stosowanie specjalnych osuszaczy. Do osuszania ścian stosuje się nagrzewnice lub też nowoczesne osuszacze adsorpcyjne, których skuteczność w osuszaniu ścian jest bardzo duża. Firm zajmujących się osuszaniem ścian jest obecnie również w Polsce bardzo dużo i można łatwo je znaleźć.