Co warto zobaczyć w Świętokrzyskim?

Góry Świętokrzyskie są jednym z najczęstszych regionów odwiedzanych przez Polaków, którzy szukają dość spokojnych gór, po których będą mogli spacerować. Jest to dobre rozwiązanie dla grupy przyjaciół, jak również dla całej rodziny z małymi dziećmi. Mamy tam wiele atrakcji turystycznych, a także miejsc historycznych, które warto odwiedzić. Znajdziemy tam również ciekawe muzea, a także naturę i parki.

Jak spędzić wypoczynek w Świętokrzyskim?

wypoczynek świętokrzyskieNa początek pierwszą atrakcją, na którą decydują się wszyscy jest Klasztor Sióstr Bernardynek. Kolejnym przystankiem, na który warto się wybrać jest Łysica czyli najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich. Wieczorem warto odwiedzić karczmy osady średniowiecznej, gdzie będziemy mogli skorzystać z ciepłej i smacznej zalewajki albo żurku. Tam też będziemy mogli posłuchać tradycyjnych piosenek oraz porozmawiać przy dźwiękach gitary. Obecnie najbardziej popularnym noclegiem, jeśli chodzi o wypoczynek Świętokrzyskie to jest nim dworek lachowicze. Znajdziemy tam pokoje gdzie będziemy mogli spędzić noc razem nawet z małymi dziećmi, ponieważ mamy do swojej dyspozycji łóżeczko nocnik czy nawet wanienkę. Zimą w Górach Świętokrzyskich mamy możliwości wypożyczenia nart a w cieplejsze dni turyści preferują rowery, ponieważ mamy tam wspaniałe tereny do jazdy na rowerze. Do dyspozycji dzieci na terenie obiektu jest plac zabaw oraz stół z piłkarzykami czy też do ping-ponga.

Z atrakcji turystycznych warto jeszcze odwiedzić jaskinię Raj, gdzie będziemy mogli zobaczyć wypchanego wilka lisa albo jelenia, a także spotkać innych turystów spacerujących po tym terenie. Bardzo ciekawe dla dzieci nie jest również centrum geoedukacji, w którym znajduje się geologiczny raj. Dzieciom z pewnością spodobają się eksponaty prehistorycznych zwierząt oraz nowoczesnej animacje, które zostały stworzone i są wyświetlane na monitorach.