Co warto wiedzieć o wywózce gruzu?

cennik wywozu gruzu w Poznaniu

Kiedy zdecydowałam się na remont mojego garażu nie spodziewałam się, że będzie na mnie czekało tak dużo pracy związanej z uprzątnięciem gruzu. Na szczęście są usługi, które mają na celu pozbycie się nieprzydatnych elementów nadających się tylko i wyłącznie na utylizację. Wywózkę gruzu zamówiłam spontanicznie nie zastanawiając się specjalnie nad szczegółowym zakresem usług.

Wywóz gruzu – czego nie wzięłam pod uwagę?

cennik wywozu gruzu w PoznaniuKontener przyjechał w wyznaczonym terminie z czego się bardzo ucieszyłam. Jednakże dzień był upalny i słoneczny, dlatego też postanowiłam odpuścić sobie prace związane z porządkami. Zaczęłam się opalać mimo, że praca czekała na mnie. Pod wieczór przyjechała firma wywożąca gruz. Zdziwiłam się bardzo, bo spodziewałam się, że przyjadą za kilka dni. Jednak nie, źle zrozumiałam lub też bardzo niedokładnie. Okazało się, że zamówiłam kontener na jeden dzień, a ten z kolei jeszcze nie był wypełniony gruzem! Musiałam przez to zapłacić dodatkowe pieniądze związane z tym, że nie wywiązałam się z terminu. Poprosiłam firmę o to, aby przyjechali dnia jutrzejszego. Spojrzałam jeszcze na cennik wywozu gruzu w Poznaniu i faktycznie była tutaj napisana taka adnotacja. Popełniłam błąd. Ale to nie pierwszy raz, bo dzień później przeładowałam kontener. Nie wiedziałam o tym, że kopiec gruzu musi być na równi z burtami. I za to też musiałam zapłacić. Moja wina bo nie doczytałam tego.

Mimo wszystko byłam zadowolona z usług firmy wywożącej gruz. Moja wina, ze nie doczytałam dokładnie zakresu usług i dodatkowych wytycznych, o których powinnam pamiętać. Jak to się mówi: mądry polak po szkodzie. Teraz już będę dokładnie czytać cenniki i materiały dodatkowe do poszczególnych ofert. Mam nauczkę, a człowiek jak widać uczy się na błędach. Kwestia teraz tylko taka, żeby ich więcej nie popełniać.