Zdrowa karma to podstawa

 

Niegdyś psy były ludziom potrzebne wyłącznie do pomocy w zdobywaniu pożywienia. Później najczęściej spotykaliśmy je na posterunku przy pilnowaniu domu. To było ich podstawowe zadanie. Jednakże w dzisiejszych czasach rola psa się trochę zmieniła. O ile nadal można spotkać psa przeznaczonego do pilnowania posesji, o tyle, wydaje mi się, dużo częściej jednak pełnią one rolę przyjaciela i domownika. Dlatego też ludzie dużo bardziej zwracają uwagę na to aby pies jadł zdrowo.

Dlaczego karma bezzbożowa?

zdrowe karmy bezzbożowe dla psówPodstawą zdrowej, zbilansowanej diety dla psa powinno być białko zwierzęce i warzywa. Pies, pochodzący od wilka jest jednak drapieżnikiem, udomowionym, ale jednak. Nikogo więc nie powinno dziwić, że podstawą psiej diety powinno być mięso. Dbając o zdrowie i zdrową kondycję naszego ukochanego czworonoga powinniśmy jednak rezygnować ze zbóż w jego pożywieniu. I nie mówię tutaj tylko o specjalnie dedykowanej dla psiego przyjaciela karmie, ale również nie powinniśmy podawać psu wszelkiego rodzaju makaronów czy chleba. Dlaczego? Zboża po prostu psu nie służą, wręcz przeciwnie. Zwracajmy uwagę na zdrowe karmy bezzbożowe dla psów. Jeśli zależy nam na tym, alby pies przez długie lata cieszył się dobrą kondycją i zdrowiem, unikajmy zbóż. Podawanie zbóż w pożywieniu może skutkować długotrwałymi biegunkami i występowaniem licznych alergii. Popularne karmy naszpikowane są zbożami, jest to zagęszczacz i wypełniacz. Nie jest on jednak dobry dla psa. Pamiętajmy również, że porządne bezzbożowe karmy są bardzo często badane, więc mamy pewność co podajemy naszemu przyjacielowi.

Jesteśmy coraz bardziej świadomi co sami powinniśmy jeść a co nie, zadbajmy również o naszych pupili. Jedynym zbożem, które pies może spożywać, jest ryż. Jest on dla niego bezpieczny. Zapomnijmy o zbożach w jadłospisie, o podrzucaniu psu resztek z naszego stołu. Taka postawa zadba o zdrowie psa, a my nie będziemy musieli zostawiać fortuny u weterynarza.