Zawód elektryk

Mój kolega jest elektrykiem. Pracuje w branży od lat. Kiedyś pracował w jednej z większych firm w mieście. Dziś już po tym jak przez kilka lat zdobywał doświadczenie pracuje na własną rękę. Założył własną działalność i świadczy szeroko pojęte usługi elektryczne. Posiada wszystkie niezbędne uprawnienia także praca ta nie ma dla niego żadnych tajemnic.

Jakimi narzędziami posługuje się elektryk?

elektrykPotrafi zrobić jednym słowem wszystko to co jest związane z prądem. Także rozdzielnica budowlana to jego stałe narzędzie pracy, szczególnie wtedy gdy jest zatrudniony przy budowie domu, czy też obsłudze imprez plenerowych. Ma też w swoim wyposażeniu ogranicznik przepięć kiedyś nazywany odgromnikiem. Wozi także ze sobą obudowy metalowe bo przecież nigdy nie wiadomo co będzie potrzebne. A on lubi być przygotowany na różne wypadki jakie mogą się zdarzyć. Na początku prowadzenia działalności ogłaszał się w internecie. Zostawiał informację o swych usługach na przystankach autobusowych, w klatkach schodowych czy też na słupach elektrycznych. Jednak teraz działa już tylko na zasadzie rekomendacji. Po prostu dobrze wykonuje swoją pracę i jest przez to polecany dalej. Po dobrze wykonanej usłudze prosi również o rekomendację.

Mi się wydaję, że nawet gdyby o to nie prosił byłby polecany gdyż po prostu dobrze wykonuje swoją pracę a to bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Mało kto posiada tyle niezbędnych narzędzi i urządzeń do pracy co on. Zresztą jest bardzo uczciwy i solidny. Często wręcz zostaje po godzinach by sprawdzić tylko czy wszystko działa jak powinno.

Więcej w temacie można znaleźć na stronie: e-jan.pl