Zakup nowych desek tarasowych

 

Mam wspaniały dom z dużym ogródkiem. Z tyłu domu wstawiliśmy ogromne okna z drzwiami balkonowymi, które są całe ze szkła. Przez to pokój jest cały jasny przez cały czas. Dom mamy na dość wysokim podpiwniczeniu, więc aby zejść do ogrodu trzeba zrobić to po schodach. Wybudowaliśmy sobie taras, który na końcu ma schodki by zejść na trawę. 

Wybór właściwych desek na taras

Cproducent deski tarasowejhcieliśmy sobie zrobić taki dość spory taras, by móc sobie tam postawić kanapę ogrodową, stół oraz krzesła. Chyba postawimy też tam grill oraz kwiaty w doniczkach. Będziemy mogli sobie tam odpoczywać. A na ogrodzie będzie trawa, rożne drzewa oraz mały basenik. Taras będzie w kształcę owalnym, gdzie na samym końcu będzie zejście na schodki. Długo zastanawialiśmy się nad tym z czego zrobić ten taras. Wiadomo, że pod spodem będzie beton z niewielkimi wspornikami. Ale na powierzchni, trzeba coś ładnego położyć. Z jednej strony myśleliśmy o położeniu kafelek zewnętrznych. Są one odporne na mrozy i grube, więc raczej nie powinny pęknąć. Ale z drugiej strony chyba bardziej do nas przemawiało to by kupić deski tarasowe. W mieście jest znany producent deski tarasowej, więc możemy pójść do niego i tam kupić takie deski jakie będą nam odpowiadać. W sumie chcemy mieć taki ciemny kolor, gdyż planujemy kupić jasne meble i ten ciemny kolor desek dawał by taki świetny kontrast. Zwłaszcza, że mamy też bardzo jasna elewację i brązowe okna. Parę dniu później po wyborze już materiału z czego chcemy zrobić taras, wybraliśmy się do tego producenta desek i tam już konkretne wybieraliśmy deski. Sprzedawca bardzo nam pomógł w ich wyborze. Doradził nam jakie są najlepsze na taras. I oczywiście powiedział nam jak je później zabezpieczyć oraz jak o nie dbać.

Bardzo chcieliśmy mieć spory taras za domem. Mamy w pokoju z widokiem na ogród duże okna oraz drzwi przez które możemy bezpośrednio wyjść na ogród. Ale do tej pory nie mieliśmy tarasu i po jego zbudowaniu przyszedł czas dokonać wyboru jego wykończenia, czyli co chcemy mieć na wierzchu. Padło na deski tarasowe, które były świetnym wyborem.