Wypełnienie zmarszczek w gabinecie medycyny estetycznej

Wraz z wiekiem w ludzkiej skórze znajduje się coraz mniej kwasu hialuronowego. To on odpowiada za nawilżenie skóry, magazynowanie w niej wody. Dzięki niemu skóra wygląda zdecydowanie młodziej, jest napięta, elastyczna, nie pojawiają się na niej zmarszczki.

Rola kwasu hialuronowego w wypełnianiu zmarszczek

precyzyjne wypełnianie zmarszczek w BielskuNiestety kiedy ilość kwasu hialuronowego spada, również skóra zaczyna się starzeć. Dotyczy to przede wszystkim skóry twarzy, na której pojawiają się zmarszczki. W związku z tym wiele osób (przede wszystkim kobiet) decyduje się na wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym. Jeśli ktoś zastanawia się nad tym, czy jest to zabieg bolesny, nie musi się obawiać. Godzinę przed zabiegiem należy nałożyć w miejsca wprowadzenia kwasu hialuronowego specjalny krem. Zawiera on substancję miejscowo znieczulającą. Dzięki temu zabieg wypełniania nie będzie bolesny. Takie precyzyjne wypełnianie zmarszczek w Bielsku można wykonać w wielu gabinetach medycyny estetycznej – najpierw jednak warto umówić się na wizytę wstępną u specjalisty, który opowie o tym, jak wygląda cała procedura i jakich efektów można się spodziewać. Dużą zaletą tego zabiegu jest to, że efekty pojawiają się natychmiast. Niemniej jednak, nie należy się spodziewać, że utrzymywać się one będą już zawsze. Przeciwnie – po pewnym czasie zabieg należy powtórzyć. Najczęściej efekty wypełniania zmarszczek utrzymują się przez 9 – 12 miesięcy. W tym czasie kwas hialuronowy w skórze ulega stopniowej degradacji.

Po tym czasie niedobory tego kwasu znowu należy uzupełnić. Proces jest więc odwracalny w czasie i nie należy się go obawiać. Kwas hialuronowy wprowadzany jest najczęściej w linii zmarszczek za pomocą strzykawki z cienką igłą. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienieni i obrzęk, które oczywiście znikają już po kilku dniach.