Tereny zielone w miastach

Zieleń jest ważnym elementem wyglądu miasta. Badania dowodzą, że ludzie przebywający na terenach zielonych rzadziej zapadają na choroby związane układem oddechowym. Dlatego tak ważne jest tworzenie ogrodów i parków w dużych miastach.

Ogrody i parki w miastach

pielęgnacja ogrodów warszawaOgrody i parki to często jedyne zielone miejsca w mieście. Każdy mieszkaniec powinien korzystać z ich dobrodziejstwa. W dużej lepszej sytuacji są właściciele domów jednorodzinnych. Na takich osiedlach jest dużo terenów zielonych, a do większości domów dołączony jest nawet niewielki ogródek. Niestety takie miejsca wymagają nieustannej opieki. Ogródkami działkowymi i tymi przy domowymi zajmują się właściciele. Mogą sobie pozwolić na koszenie trawy i plewienie, kiedy tylko jest to potrzebne. Od właściciela zależy czy rośliny będą nawożone i podlewane. Natomiast w przypadku terenów należących do miast np. pielęgnacja ogrodów warszawa, to wymagające czasu zajęcie, do którego często zatrudniane są specjalne firmy. Takie ogrody albo parki są zaprojektowane przez architektów krajobrazu. Rośliny, w szczególności drzewa wybierane do takich miejsc muszę być przystosowane do miejskich warunków. W miejskim parku nie sadzi się niczego, co wymaga skomplikowanej opieki. Nie oznacza to jednak pozostawienia ogrodów i parków samych sobie. Trawa jest regularnie koszona, a klomby kwiatowe plewione w miarę zapotrzebowania, a jesienne liście są zabierane z trawników i ścieżek. 

Zielone strefy w miastach to miejsca wytchnienia dla mieszkańców. Dzieci mogą się tam bawić, bez obawy przed przejeżdżającymi samochodami i brudną ulicą. To świetne miejsce do uprawianie sportu na świeżym powietrzu, czy zwykłego spacerowania. Parki i ogrody są bardzo potrzebne, dlatego powinny być w każdym mieście.