Suplemenctacja w sporcie

Uprawianie sportu to bez wątpienia jeden z lepszych sposobów na zachowanie pięknej sylwetki i zdrowego ciała. Często zapominamy o pilnowaniu diety i wzbogacaniu jej w niezbędne do dobrego funkcjonowania składniki odżywcze. To, o dziwo, może skutkować złymi wynikami w sporcie. Warto regularnie wykonywać badania krwi i wprowadzać niezbędną suplementację.

Co powinni suplementować sportowcy?

suplementy i witaminy dla sportowcówWszystko zależy od tego, jaki sport uprawiamy. Każdy, bez względu na to, czy uprawia regularny wysiłek fizyczny czy nie, powinien suplementować witaminę D3, najlepiej w zestawieniu z witaminą K2. Obowiązuje to w okresie jesienno-zimowym, choć nie zaszkodzi również wczesną wiosną. Sportowcy, których specjalizacją są biegi, powinni wybierać suplementy, które są wysoko przyswajalne. Przede wszystkim w apteczkach każdego biegacza powinien znaleźć się dobrej jakości magnez. Zapobiega on skurczom mięśni, co jest bardzo ważne w procesie regeneracji po ciężkim treningu. Suplementy i witaminy dla sportowców są łatwo dostępne w każdym sklepie sportowym, ale i supermarketach. Jednym z ważniejszych suplementów w sportach siłowych i wytrzymałościowych jest monohydrat kreatyny. Pomaga on w zbudowaniu solidnej masy mięśniowej, dzięki wspomaganiu pracy ciała podczas treningu. Sportowcy wymagają wielu suplementów, które pozwolą ciału na pełną regenerację, odbudowę zniszczonych tkanek i rozbudowę nowych.

Jeżeli chodzi o osoby, które nigdy nie miały do czynienia z suplementami dla sportowców, cały ten świat może wydawać się nieco skomplikowany. Warto sięgnąć po poradę specjalisty albo sprzedawcy w stoiskach z suplementami. Witaminy powinny być dobierane indywidualnie pod potrzeby danej jednostki, więc nie należy sugerować się zaleceniami trenerów z Internetu, którzy ustalają taką samą suplementację dla każdego.