Sprawozdania finansowe przedstawiane przez zarządców

 

Dbanie o nieruchomość wcale nie należy do łatwych zadań – zwłaszcza jeśli dotyczy to bloków mieszkalnych czy kamienic w miastach. Niektóre osiedla są naprawdę bardzo zaniedbane – bloki mieszkalne zostały wybudowane kilkadziesiąt lat temu, nie były malowane, remontowane, na klatkach schodowych pojawiają się gryzonie.

Zarządcy reprezentujący właściciela wobec najemców

zarządca nieruchomości krakówJeśli właściciel nie jest w stanie zająć się wszystkimi sprawami jednocześnie, to wcale nie musi tego robić samodzielnie. Może przecież korzystać z usług firm, które mają w swojej ofercie profesjonalne zarządzanie nieruchomościami. Zarządcy nieruchomości działają w zgodzie z właścicielem, a właściciel musi być informowany o wszystkich krokach podejmowanych przez zarządców. Sprawdzanie działalności zarządców jest bardzo łatwe. Zarządcy mają obowiązek przedstawiania właścicielom sprawozdań finansowych. Taki zarządca nieruchomości kraków regularnie przedstawia sprawozdanie, w którym zawarte są wszystkie informacje o podjętych działaniach. Głównym zadaniem zarządcy jest realizowanie planów, które zostały podjęte na początku współpracy. W sprawozdaniu finansowym zarządca musi się wykazać – ma przedstawić właścicielowi to, co już udało się osiągnąć. Dzięki temu właściciel nabierze pewności, że zarządca rzeczywiście wywiązuje się ze swoich obowiązków. Właściciel nie będzie już musiał pojawiać się w mieszkaniach i interweniować w każdej sprawie.

Tym również może zająć się zarządca nieruchomości. Ponadto właściciel nie będzie musiał stawiać się w urzędach i innych instytucjach, bo to również będą za niego robić zarządcy. Dlatego korzystanie z oferty firm zarządzających nieruchomościami jest bardzo wygodne dla właścicieli. Zarządcy na bieżąco prowadzą książkę obiektu budowlanego i egzekwują zadłużenie mieszkańców nieruchomości.