Skuteczna polimeryzacja wykładzin

 

Wszelkie rodzaje podłóg są szczególnie narażone na uszkodzenia, ponieważ każdego dnia po nich chodzimy. Szczególnie szybko niszczą się podłogi w miejscach publicznych, gdzie chodzimy w obuwiu stosowanym na zewnątrz.

Jak przebiega usługa polimeryzacji?

polimeryzacja wykładzin pcvW domach najczęściej mamy parkiety lub panele, które systematycznie czyścimy i odkurzamy. Przeważnie to wystarcza, ponieważ przemieszczamy się po nich w pantoflach lub na boso. Zupełnie inaczej jest w galeriach handlowych, szkołach, zakładach pracy czy w szpitalach, bo tam podłogi są narażone na liczne zniszczenia i trwałe zabrudzenia. W celu zabezpieczenia ich przed stopniowym niszczeniem, konieczna jest polimeryzacja wykładzin PCV, linoleum, paneli czy nawet parkietów. Jest to profesjonalna usługa, która składa się z kilku etapów prowadzących do trwałego zabezpieczenia podłogi. Specjaliści polecają wykonanie takiego zabiegi zaraz po wykonania podłogi, ponieważ zachowa ona idealny stan przez wiele lat. Polega ona na dokładnym wyczyszczeniu podłogi specjalną maszyną oraz odtłuszczenia jej. Kolejnym etapem jest nałożenie na całą powierzchnię odpowiedniego polimeru, który po wyschnięciu tworzy trwałą powłokę, odporną na zarysowania, uszkodzenia czy nawet zabrudzenia. Ostatnim etapem jest właściwe czyszczenie jej w ciągu użytkowania, dzięki czemu efekt zabiegu polimeryzacji utrzymuje się przez wiele miesięcy. Po około czterech – pięciu miesiącach, polimeryzację podłogi należy powtórzyć. Zabezpieczona podłoga zyskuje antypoślizgową powierzchnię.

Polimeryzacja różnych rodzajów podłóg jest obecnie systematycznie wykonywana w różnego rodzaju placówkach edukacyjnych, w zakładach pracy, w szpitalach czy przychodniach. To jedyny zabieg chemiczny, który gwarantuje trwały efekt na wiele tygodni.