Skuteczna maska N95

W obecnych czasach zasłanianie nosa i ust jest obowiązkiem każdego z nas, ponieważ tylko w taki sposób skutecznie się chronimy przez zarażeniem koronawrusem. Jednak nie każda maseczka wykazuje taką samą skuteczność.

Przed czym nas chronią maski N95?

n95 maskaNa rynku znajdziemy przeróżne maski. które mogą być wykorzystywane jako ochrona przed koronawirusem. Jednak trzeba mieć na uwadze, że wirus ma bardzo niewielkie rozmiary i bez problemu się przedostanie przez szczeliny w tkaninie bawełnianej. Profesjonalne maski są wykonane z tkaniny filtrującej o nazwie polipropylen i są potężną barierą dla wirusa. Dlatego też wiele osób wybiera dobrej jakości maski, które dają wysoką skuteczność ochrony. Jedną z lepszych jest N95 maska, która daje aż dziewięćdziesiąt pięć procent skuteczności filtracji. Składa się aż z pięciu różnych warstw, z czego jedna stanowi filtr węglowy.Maski N95 są polecane dla osób pracujących w służbie zdrowia, czyli lekarzy, pielęgniarki, rehabilitantów czy stomatologów, ale także dla każdego kto chce się efektywnie chronić przed zakażeniem wirusem. Maska skutecznie chroni układ oddechowy przed nietrującymi ciekłymi i stałymi cząstkami takimi jak smog, pyły, aerozole czy zanieczyszczenia, ale może też pomóc w zabezpieczeniu nas przed wirusem. Jest ona bardzo lekka, praktyczna i może być wielorazowa, jeżeli po każdym użyciu zostanie odpowiednio zdezynfekowana. Maksymalnie może być stosowana przez tą samą osobę przez trzy dni. Po tym czasie należy ją wymienić na nową.

Jeszcze do niedawna nosiliśmy maski tylko w sezonie grzewczym, aby zabezpieczyć się przed zanieczyszczeniami powietrza czyli przed smogiem. Obecnie nosimy je głównie w celu ochrony przed wirusem. Im lepszą maskę wybierzemy, tym lepiej będziemy chronieni.